spot_img

Nowe biblioteki – przemiany w Warszawie

Biblioteka Narodowa

Trwa modernizacja i aranżacja wnętrz Pałacu Krasińskich (Pałacu Rzeczypospolitej) przy Placu Krasińskich 3/5 w Warszawie. Celem projektu jest zmiana funkcjonalno-użytkowej przestrzeni Pałacu, przywrócenie zabytkowi jego dawnej świetności, udostępnienie unikatowych zbiorów dziedzictwa historyczno-kulturowego oraz wzmocnienie funkcji społeczno-kulturowych mieszkańców Warszawy, Mazowsza, a także gości z pozostałych regionów Polski i zagranicy odwiedzających stolicę.

Dzięki przebudowie i nowej aranżacji wnętrz Pałacu Rzeczypospolitej możliwe stanie się m.in.: udostępnienie obiektu oraz najcenniejszych zbiorów Biblioteki Narodowej, które obecnie nie są dostępne dla zwiedzających oraz stworzenie interaktywnej przestrzeni wystawienniczej.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Barbara Maria Morawiec

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

Miejsce Dobrych Manifestacji to nowa filia Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 7 z Oddziałem dla Dzieci przy ul. Marszałkowskiej 55/73 w Warszawie, która została oddana do użytku pod koniec czerwca. Miejsce to jest domem książki i multimediów. Nie brakuje małego roślinnego akcentu zgodny z trenem zielonej biblioteki. Biblioteka od września ma być czynna tylko od poniedziałku do piątku od godz. 10 do 19. Podobno można tu nawet upiec ciasto…

Więcej: strona www biblioteki, fot. BP w Dzielnicy Śródmieście (lead)


Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego

We wrześniu rozpoczyna się kolejny etap modernizacji budynków biblioteki. W planach remontowych do końca roku jest odnowienie wejścia głównego przez bramę z Syrenką, a także remont powierzchni w budynku im. St. Kierbedziów oraz jego fasady – zakomunikowała biblioteka.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Paweł Morawiec

Zobacz inne nowe biblioteki