spot_img

Nowe biblioteki – prace wykończeniowe, remonty i nowe otwarcie

Biblioteka Publiczna Centrum Kultury Pniewy

Aż 5,3 mln zł kosztowała budowa nowego budynku – na miejscu dawnej harcówki – Biblioteki Publicznej Centrum Kultury w Pniewach. Trwają prace wykończeniowe.

Więcej: strona www biblioteki, Kolejny etap prac w bibliotece, fot. Gmina Pniewy

Biblioteka Publiczna w Mońkach

Mieszkańcy mogą już w pełni cieszyć się Mediateką w Mońkach. Zostałą ona uroczyście otwarta 14 sierpnia 2021 roku. Choć biblioteka była już gotowa w 2020 roku, to przecięcie wstęgi uniemożliwiła pandemia. Fotogalerię i więcej szczegółów o nowej bibliotece tutaj.

Więcej: strona www biblioteki, fot. BP w Mońkach


Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

Są fundusze – blisko 1 mln zł – na remont wilii Kozłówka w Legionowie. Planowane do zrealizowania zadania mają na celu umożliwić w willi działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej. W odnowionym budynku powstaną magazyn na księgozbiór, biblioteka z czytelnią, 3 pokoje tematyczne, biuro, pokój z aneksem kuchennym, kuchnia „sąsiedzka”, cztery pomieszczenia sanitarne, magazyny. Pomieszczenia przewidziane dla użytkowników będą dostępne dla osób z niepełnosprawnościami – podaje urząd miasta.

Więcej: strona www biblioteki, Zabytkowa willa „Kozłówka” w nowym blasku

Biblioteka Pedagogiczna w Mielcu

Na ostatniej prostej jest remont budynku Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mielcu przy ul. Kościuszki 7. Swoją siedzibę ma tu mieć Biblioteka Pedagogiczna obecnie mieszcząca się przy ul. Wyspiańskiego.

Wkrótce rozpoczynamy nowy rok szkolny. Jak co roku w okresie wakacji staramy się wykonać najpotrzebniejsze remonty. Teraz przenosi się do nas Biblioteka Pedagogiczna. To dobre rozwiązanie dla naszej szkoły, słuchaczy i dla wszystkich osób, które będą z niej korzystać – mówi Jolanta Liniewicz, dyrektor Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mielcu.

Więcej: strona www biblioteki, Remont w „Medyku” i przeprowadzka biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

Podpisano umowę na przebudowę byłej siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej. Na parterze budynku mieści się filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu, która dzięki projektowi zyska nowe wyposażenie – informuje lokalny serwis.

Więcej: strona www biblioteki, Seniorzy będą mieli swoje miejsce w Świeciu