spot_img

Nowe biblioteki – trzy duże metamorfozy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krobia

– W ramach nowoczesnego obiektu o pow. użytkowej blisko 630 mkw wygospodarowano m.in. pomieszczenia pod księgozbiory, czytelnię, kąciki zabaw dla dzieci, pracownię komputerową oraz salę wielofunkcyjną. Należy również wspomnieć, iż w obiekcie zastosowano nowoczesne systemy z zakresu energetyki odnawialnej. Wykonawca zadbał też o zagospodarowanie terenu wokół obiektu, budując miejsca parkingowych i zbiorniki na wodę opadową, a także montując ogrodzenie i oświetlenie zewnętrzne. Powstanie budynku „KROB_KULT” nie tylko oddziaływać będzie na promocję czytelnictwa, ale z pewnością wpłynie również na poszerzenie oferty kulturalno-edukacyjnej na terenie gminy. Zanim jednak pierwsi mieszkańcy skorzystają z nowego obiektu, przez kilka najbliższych tygodni będzie on wyposażany m.in. w księgozbiory, przenoszone z dotychczasowego budynku biblioteki publicznej – informuje Gmina Krobia.

Więcej: strona www biblioteki, Nowoczesny obiekt szansą na poszerzenie oferty kulturalno-edukacyjnej Gminy Krobi, fot. Gmina Krobia

Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko

Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Wojborzu to nowa inwestycja, w której mieści się filia biblioteki publicznej. Budowa rozpoczęta w 2019 roku została zakończona, a budynek oddany do użytku. Inwestycja wyniosła prawie milion złotych. W środku na czytelników czeka wypożyczalnia, strefa rodzinna, strefa ciszy i relaksu oraz inne przestrzenie w pełni wyposażone.

– Zmiany przeprowadzone w okresie realizacji inwestycji dotyczyły nie tylko elewacji obiektu i jego otoczenia, a także zagospodarowania terenu zielonego na miejsce wypoczynkowe. W obiekcie zastosowano odnawialne źródła w postaci pomp ciepła napędzanych energią elektryczną. Już na wejściu do filii uderza niebieska jasność i czystość żywicznych podłóg oraz ścian estetycznie kontrastujących z wyrazistymi akcentami nowych białych regałów – czytam w relacji z otwarcia.

Więcej: strona www biblioteki, Nowoczesne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Wojborzu otwarte, fot. BP Kłodzko

Miejsko–Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocinie

Pod koniec czerwca 2021 roku otwarto odmienioną bibliotekę. Środki udało się pozyskać od sponsorów i z budżetu sochocińskiego. Remont kosztował 80 tys. złotych. Projekt mebli wykonała nieodpłatnie studentka ASP. Fotogalerię po remoncie można zobaczyć tutaj.

Więcej: strona www biblioteki, Metamorfoza wejścia, fot. MGBP w Sochocinie