spot_img

Pocztówka z wakacji – odsłona akcji w MBP w Kostrzynie nad Odrą

MBP w Kostrzynie nad Odrą zorganizowało akcję „Pocztówka z wakacji. Zachęca czytelników do dzielenia się swoimi wakacyjnymi wyprawami dalekimi i tymi bliskimi. Pocztówki można przesyłać tradycyjnie lub online (e-mailowo). Dla uczestników przewidziano niespodzianki. Akcja trwa!

W bibliotece przygotowano specjalne stanowisko pocztowe i miejsce do promocji wakacyjnej akcji. Przestrzeń z letnim klimatem biwaku wzbogaca charakterystyczna skrzynka na listy. Otrzymane pocztówki są przypięte klamerkami do długiego sznurka.

– Wakacje to szczególny czas odpoczynku, urlopów, podróży i wspaniałych przygód. Miejska Biblioteka Publiczna w Kostrzynie nad Odrą zaprosiła czytelników do dzielenia się swoimi wakacyjnymi wyprawami poprzez wysłanie pocztówki. Celem zabawy jest przypomnienie lokalnej społeczności o roli naszej placówki która pomimo pandemii funkcjonuje w tym roku bez przerwy pomimo obostrzeń w reżimie sanitarnym i odpowiada na potrzeby czytelnicze oraz kulturalne w lokalnej społeczności – mówi Katarzyna Rajkiewicz, starszy bibliotekarz w MBP w Kostrzynie nad Odrą. – Poprzez zachęcenie do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu MBP ma nadzieję na częstsze odwiedziny czytelników oraz zaangażowanie we wspólne inicjatywy tj. Narodowe Czytanie, Noc Bibliotek itp. oraz dyskusyjne kluby książek – dodaje.

Źródło zdjeć: MBP w Kostrzynie nad Odrą, mat.pras.