spot_img

Ogród kwietny i ziołowy – pomysł czytelnika biblioteki w Nowej Wsi Lęborskiej

Jak przemienić okna z kratami w coś przyjaznego środowisku i sprzyjającego czytaniu? Z pomocą przychodzi pomysł czytelnika.

Przed Biblioteką Publiczną Gminy Nowa Wieś Lęborska powstała letnia czytelnia. To ogród kwietny i ziołowy zaaranżowany przez czytelnika. Składa się z kilku skrzynek z doniczkami, gdzie posadzono zioła (miętę, oregano, rozmaryn, majeranek, szałwię, tymianek, bazylię) oraz kolorowe kwiaty. Przestrzeń dopełnia barwny napis oraz miejsca do siedzenia ze stolikiem.

– Ziołownik i kwietnik zrobiony jest ze starych palet, ale co najważniejsze, za pomysłem i jego wykonaniem stoi nasz czytelnik! – mówi Anita Pasiuk z biblioteki.

Letnia czytelnia sprzyja promocji literatury od święta i nie tylko. Właśnie w tym miejscu zorganizowano m.in. Ogólnopolskie Święto Książek z bookcrossingiem, które przyciągnęło prawie 50 uczestników, a drugie życie zyskało 117 książek. Z kolei podczas Dnia ziół i przypraw biblioteka zachęcała do przybycia po książkę oraz… pachnący listek bazylii i rozmarynu.

Źródło zdjęć: BPGNWL, mat.pras.