spot_img

Nowe biblioteki – przyjazne przestrzenie

W kwietniu swoją działalność rozpoczną nowe biblioteki w Szczecinie i Strzelcach Opolskich. Piszę także o zaangażowaniu bibliotekarzy, którzy pomalowali wnętrza swojej biblioteki oraz planowanym remoncie biblioteki szkolnej.

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Tydzień atrakcji na otwarcie nowej filii biblioteki zaplanowano w Szczecinie. 10 kwietnia do użytku czytelników zostanie oddana filia przy pl. Matki Teresy z Kalkuty 8.

Siedziba biblioteki jest budynkiem historycznym, zaprojektowanym w 1884 r. jako wolnostojący budynek szkolny. W okresie powojennym nadal pełnił funkcję szkoły podstawowej. W latach 80 XX w. został adaptowany do funkcji biblioteki na potrzeby filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Stał nieużytkowany od października 2009 r.

W historycznym budynku znajdziemy, oprócz wypożyczalni i czytelni, kameralną salę warsztatową, obszerną salę przygotowaną na spotkania autorskie i inne wydarzenia oraz strefę gier. Obiekt spełnia najnowsze standardy i jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Powierzchnia nowej biblioteki to ponad 1000 m2.
Więcej: strona www biblioteki

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna SOK w Strzelcach Opolskich

Już 1 kwietnia otwarta zostanie biblioteka w nowej lokalizacji. Czytelnicy są zapraszani do świata książki w wygodnym stylowym wnętrzu na ulicy Marka Prawego 21. Poszczególne przestrzenie zachwycają i są urządzone w ciekawym stylu: wygodne siedziska, dużo regałów z bogatym księgozbiorem, a całości wystroju dopełniają złote elementy, obrazy oraz różne oświetlenie.

Dla użytkowników dostępne będą też m.in. regionalny punkt informacyjny i książkomat. Wszystko to możliwe było dzięki realizacji projektu „Współczesna biblioteka oknem na świat – połączenie tradycji z nowoczesnością” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Więcej: strona www biblioteki, fot. MiGBP SOK (także lead)

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Golubiu-Dobrzyniu

W Filii Osiedle Młodych przy ul. Mickiewicza 6 pomalowano pomieszczenia biblioteki. Dużym zaangażowaniem i chęciami wykazali się sami bibliotekarze Ewa Kaźmierkiewicz, Ewa Serkowska oraz stażysta Jakub Kamiński, którzy przeprowadzili prace remontowe. Tym samym zakończyły się wszystkie przewidziane remonty w agendach bibliotecznych.

Więcej: strona www biblioteki

Biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Augustowie

W Augustowie ruszają kolejne inwestycje w szkołach i przedszkolach. Jak podaje Urząd Miasta „Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 doczeka się finału remontu biblioteki. Wszyscy wiemy, jak ważną rolę odgrywa. To tam pobudza się czytelniczą ciekawość i wyobraźnię, które kształtują dzieci i młodzież na lata. Warto dbać o to, by biblioteka była przestrzenią przyjazną i zaspokajającą potrzeby uczniów. Zakres prac remontowych obejmuje także modernizację monitoringu – ważnego narzędzia w zapewnieniu bezpieczeństwa uczniom. Koszt inwestycji to około 60 tysięcy złotych”.

Więcej: strona www biblioteki, Nowa biblioteka, remonty i wyposażenie. Burmistrz zdecydował o kolejnych inwestycjach w szkołach i przedszkolach

Zobacz więcej nowych bibliotek!