spot_img

Ranking Bibliotek 2020 – zgłoś swoją bibliotekę!

W 2011 roku Instytut Książki i „Rzeczpospolita” po raz pierwszy nagrodziły biblioteki publiczne i zarządzające nimi samorządy, które uznały, że dobre funkcjonowanie biblioteki publicznej jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom łatwego i całkowicie bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

– Przed nami dziesiąta już edycja rankingu najlepszych bibliotek. Chcemy wskazać i opisać te placówki, które przywiązują szczególną wagę do wzbogacania swoich zbiorów, rozwijania czytelnictwa w różnych formach, rozbudowy infrastruktury bibliotecznej, aktywizacji lokalnej społeczności i zachęcenie jej do korzystania z szerokiej oferty kulturalnej – mówi Dariusz Jaworski, dyrektor Instytutu Książki.

Aby zgłosić bibliotekę do rankingu należy wziąć udział w ankiecie i odpowiedzieć na pytania dotyczące jej działalności. Ankieta jest skierowana do wszystkich gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i gmin miejskich (z wyłączeniem miast na prawach powiatu). Należy ją odesłać do dnia 28 września 2020 r. na adres: anna.ogonowska@rp.pl lub wypełnić na tej stronie.

Uwaga! Czas na nadsyłanie ankiet został przedłużony i trwa do 7 października 2020 roku.

W razie pytań prosimy o kontakt z Anną Ogonowską z „Rzeczpospolitej” kom. 696 068 064, anna.ogonowska@rp.pl. Liderzy Rankingu Bibliotek odbiorą dyplomy w listopadzie na uroczystej gali w Warszawie, a wyniki rankingu zostaną opublikowane w specjalnym dodatku do dziennika „Rzeczpospolita”.

Źródło zdjęć: freepik.com