spot_img

Ciąg do książek – piosenka z udziałem bibliotekarzy

Biblioteka, biblioteka to dla duszy jest apteka – taki przekaz płynie z piosenki przygotowanej przez bibliotekarzy z Włocławka. W ten sposób biblioteka świętuje 75-lecie działalności i zachęca mieszkańców do korzystania z jej usług.

Piosenka i teledysk

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza i włocławska Kapela z Szaconkiem zjednoczyły się w działaniu na rzecz promocji instytucji kultury i czytelnictwa. Owocem tej współpracy jest piosenka „Ciąg do książek”, do której został nagrany teledysk z udziałem bibliotekarzy.

Twórcami muzyki są: Jacek Piotrowski i Marcin Majewski, a tekst napisał dyrektor biblioteki Andrzej Chmielewski. 12 września odbyła się prapremiera teledysku na bibliotecznym Facebooku.


– Mamy cichą nadzieję, że najlepszy zespół folku miejskiego w Polsce (I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru Miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim 2020) włączy naszą piosenkę do repertuaru i od czasu do czasu wykona ją koncertowo – mówi Katarzyna Pawlak z działu promocji MBP.

Piosenka kryzysowa

W czasie pandemii pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej przygotowali piosenkę-wyzwanie. Zobaczcie, efekty „Piosenki kryzysowej”.

Źródło zdjęć: kadr z filmu MBP