spot_img

Z 31 na 174 mkw. – tak powiększyła się filia nr 6 MBP w Łomży

18 lutego otwarto nową siedzibę filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Skromna uroczystość otwarcia zgromadziła grono władz samorządowych, pracowników i użytkowników biblioteki. W trakcie uroczystości odbył się występ artystyczny przygotowany przez nauczycielki oraz przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 15 w Łomży.

Do niedawna filia mieściła się na 31 mkw. w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury, teraz jest bliżej ludzi. Zyskując nowy metraż 174 mkw. znalazł się tutaj kilkutysięczny księgozbiór oraz miejsce do spotkań dla rodzin i całej społeczności.

– Jest to miejsce, które tętni życiem. Mam nadzieję, że tak będzie przez cały czas. Taka też była inicjatywa, żeby biblioteka była jeszcze bliżej ludzi. Umiejscowienie w środku dużego osiedla, w pobliżu szkoły podstawowej i dwóch przedszkoli na pewno przyczyni się do tego że te miejsce będzie tętniło życiem. Licze na to, że będzie to miejsce, w którym będą spotykać się zarówno najmłodsi, jak i też seniorzy – mówił podczas otwarcia Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Poniższy film prezentuje przeprowadzkę do nowej siedziby. Całą relację z otwarcia można zobaczyć w galerii na blogu filii.

Źródło zdjęć: MBP Łomża