spot_img

Otwarcie Biblioteki Lawendowej w Gdańsku

31 stycznia 2020 roku zostanie otwarta nowa filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Biblioteka będzie znajdować się przy ulicy Lawendowe Wzgórze 5 w budynku niedawno otwartej Szkoły Podstawowej nr 6. Już tego dnia będzie można korzystać z księgozbioru nowej filii.

Biblioteka Lawendowa

Biblioteka będzie dysponować 140-metrową przestrzenią podzieloną na dwie sale. Pierwsza z nich będzie pełnić rolę czytelni, gdzie spragnieni spokoju czytelnicy będą mogli zasiąść w wygodnych fotelach i oddać się lekturze przy kawie (filia będzie dysponowała ekspresem do kawy).

Druga z sal, przeznaczona w szczególności dla młodzieży, posiadać będzie m.in. mobilny telewizor, magnetyczną tablicę, dostęp do gniazdek elektrycznych, wygodne pufy, a wszystko to w nowoczesnym i komfortowym otoczeniu.

W księgozbiorze nowej biblioteki znajdować się będą książki dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Na otwarcie filii księgozbiór obejmować będzie blisko 7000 tytułów oraz prawie 700 audiobooków. W Bibliotece Lawendowej będzie również dostępna usługa bezpłatnego dostępu do e-booków. Młodzież będzie mogła w bibliotece zaangażować się w tworzenie podcastów. Na potrzeby tworzenia podcastów został przygotowany odpowiedni sprzęt.

Zdjęcia: WiMPB, mat.pras.