spot_img

Nowe biblioteki – przystań i czytaj!

W Piasecznie otwarto siedzibę biblioteki w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym, która zachwyca na każdym kroku. W Mielcu biblioteka stała się nowym centrum kulturalnym i multimedialnym. Do Przystani zaprasza Biblioteka Miejska w Łodzi. Modernizację przeszła również filia Biblioteki Kraków.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno

Pod koniec października otwarto Centrum Edukacyjno-Multimedialne w Piasecznie. Budynek przy ul. Jana Pawła II 55 jest nową siedzibą główną biblioteki. Dzięki inwestycji 1 mln 455 tys. złotych udostępniono mieszkańcom nowoczesne centrum multimedialne. Zachwyca miejsce przeznaczone dla najmłodszych z domkami do czytania. Całości dopełnia mnóstwo regałów wypełnionych książkami, przeszklone miejsca do pracy i lektury oraz jasne kolory i otwarta przestrzeń.

Więcej: strona www biblioteki, fot. mat.pras

Miasta Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu

Budynek biblioteki zyskał znacznie większą powierzchnię. Na parterze mieści się Centrum Wiedzy o Mielcu i Regionie. Piętro wyżej sala audiowizualna, wypożyczalnia multimedialna, czytelnia dla dzieci. Na drugiej kondygnacji przewidziano przestrzeń dla młodych, czytelnię dla każdego oraz taras. Koszt nowej biblioteki to prawie 23 mln zł. Biblioteka przy ul. Kusocińskiego 2 jest czynna od poniedziałku do soboty w godz. 8-20, a także w niedziele od 14 do 20.

Więcej: strona www biblioteki, fot. FB/MBP SCK w Mielcu

Biblioteka Miejska w Łodzi

Przystań to odnowiona filia nr 65 Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Przy ul. Przybyszewskiego 46/48 powstało miejsce utrzymane w motywie marynistycznym. Do dyspozycji czytelników 11 tys. książek i nie tylko.

Dla najmłodszych została przygotowana sala zabaw z podestem pełnym książek i przytulnym namiotem do czytania, a także konsolą do gier, dla dorosłych użytkowników stanowiska komputerowe do pracy oraz przytulne kąciki i siedziska. Godziny otwarcia filii się wydłużą, ponieważ przez 4 dni w tygodniu będzie funkcjonować przez 10 godzin – od 9 do 19 – zapraszają bibliotekarze.

Więcej: strona www biblioteki, fot. FB/BM w Łodzi

Biblioteka Kraków

W Krakowie zmodernizowano filię 10 Biblioteki Miejskiej. Mieści się ona przy al. 29 Listopada 59 i oferuje bogaty księgozbiór z nowościami wydawniczymi oraz miejsce na spotkania autorskie i wystawy.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Biblioteka Kraków (także lead)