spot_img

Mikrobiblioteczki w Sosnowcu

W Sosnowcu pojawiły się już pierwsze plenerowe biblioteczki, a to za sprawą bibliotekarek z Filii nr 15 Mec, Miejskiej Biblioteki Publicznej. W ramach Sosnowieckiego  Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych, na wniosek Sylwii Szarwark, udało się pozyskać grant na przeprowadzenie warsztatów stolarskich i rękodzielniczych dla mieszkańców dzielnicy Zagórze.

Wśród uczestników znaleźli się miedzy innymi: przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów wraz z rodzicami, młodzież ze Stowarzyszenia „Razem Dla”, wolontariusze z Fundacji „Dr Clown” i radni miasta Sosnowca.

Mikrobiblioteczki w Sosnowcu

Mikrobiblioteczki

Po dwóch miesiącach zmagań, efekty można podziwiać w Ogrodzie Jordanowskim w Parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym, na Górce Środulskiej i na deptaku na osiedlu między ulicą Lubelską i Koszalińską. Mikrobiblioteczki na bieżąco uzupełniane są w pozycje książkowe.

– Mamy również niespodziankę, chcemy aby mieszkańcy Sosnowca zadecydowali, gdzie mają stanąć dwie pozostałe biblioteczki, jedna z motywem kota, druga z motywem jednorożca – do głosowania i do oddania głosu na jedną z podanych lokalizacji zachęcają pracownicy biblioteki.

Mikrobiblioteczki w Sosnowcu

  • Park Sielecki – okolice strefy relaksu
  • Park Sielecki – plac zabaw
  • Park Kresowy –okolice Egzotarium
  • Park Żeromskiego
  • Stawiki
  • Park Harcerski

Głosować można do dnia 16 sierpnia 2019 r. na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

Książniczki – książki zamknięte w mini pałacu

Źródło: mat.pras.