spot_img

Kulturalna wietrzenie szafy… w bibliotece!

Projekt morąskiej biblioteki pokazuje, że nielubione lub niepasujące ubrania mogą znaleźć nowych właścicieli tak jak książki. Oto prosty pomysł wymiany ubrań i promocji literatury o modzie do realizacji w wakacje i przez cały rok.

Bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu już wielokrotnie zaskakiwali fotograficznymi projektami – „Trochę kultury… z lektury!” oraz „Książka żyje… Naprawdę!”. Z myślą o użytkownikach kilka miesięcy temu w Morągu odbył się specjalny event – „Kulturalne wietrzenie szafy”. Spotkania z mieszkańcami były okazją nie tylko do promocji biblioteki i książek o modzie, ale także zachęcenia zainteresowanych do wymiany i sprzedaży… niepasujących ubrań, nielubianych rzeczy oraz tych, które zalegają na półkach.

Kulturalna wietrzenie szafy... w bibliotece!

– Kulturalne wietrzenie szafy w MBP w Morągu to pomysł bibliotekarki-blogerki modowej. To impreza, podczas której poza wymianą i zakupem ubrań można było miło i kulturalnie spędzić czas, porozmawiać o modzie i o książkach. Zarówno wystawcy, jak i kupujący w kameralnej atmosferze, przy kawie i kawałku ciasta mogli zapoznać się również książkową ofertą biblioteki z tematu mody. Miejsca dla wystawców rozeszły się bardzo szybko, na brak odwiedzających również nie mogliśmy narzekać. Wcześniej miał miejsce „Pokaz mody i urody, czyli imresssje karnawałowe”. Impreza również cieszyła się dużą popularnością, zwłaszcza wśród młodych dziewcząt – mówi Paulina Kalinowska, bibliotekarka.

– Poprzez tego typu wydarzenia chcemy pokazać nie tylko potencjał biblioteki, ale również wykorzystać kreatywność i pasje bibliotekarzy. W przyszłości zamierzamy zorganizować kolejne „wietrzenie szafy”, tym razem skierowane do dzieci, może będzie to wymiana zabawek, np. kloców lego lub innych rzeczy, które komuś się przydadzą – dodaje.

Kulturalna wietrzenie szafy... w bibliotece!

Odważny pokaz mody w bibliotece

Źródło zdjęć: MBP Morąg