spot_img

Książki żyją… dzięki bibliotekarzom!

Książki ożyły dzięki bibliotekarzom z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu. Projekt bibliotekarzy i młodzieży zachwyca, inspiruje, a przede wszystkim zachęca do czytania. Godziny długich przygotowań, inscenizacji i charakteryzacji to sukces projektu „Książka żyje… Naprawdę!”.

Zaangażowanie bibliotekarek i bibliotekarzy z MBP w Morągu oraz lokalnej młodzieży poskutkowało niesamowitym efektem projektu, którego realizacja trwała trzy miesiące. Celem akcji było zorganizowanie cyklu sesji fotograficznych i stworzenie 12 niezwykłych zdjęć. Fotografie przenoszą do świata baśni. Zobaczcie sami!

Taka była meta i krótkie podsumowanie projektu:

Stało się! W ubiegłą środę wykonaliśmy ostatnie zdjęcie. Makijaże zrobiliśmy w Sali Wielofunkcyjnej, a potem „imprezę” przenieśliśmy do Uli, która jako jedyna na całym świecie posiada w domu magiczną toaletkę z pięknie oprawionym lustrem. Pewnie myślicie, że już trochę przesadzamy z tą wszechobecną magią, ale to zwierciadełko w pokoju naszej modelki naprawdę jest wyjątkowe! W kadrze zobaczycie Ulę przygotowującą się na wieczorne przyjęcie, na brzegu jej toaletki leży do połowy przeczytana, otwarta książka. Czytanie sprawiło, że historia z kartek zaczęła przenikać do rzeczywistości.

Zobaczcie efekty projektu na stronie ksiazka-zyje.tk. Wśród zdjęć odnajdziemy m.in. Alicję z Krainy Czarów, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Królową Śniegu, Dziewczynkę z zapałkami, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, Piotrusia Pana, a nawet Harrego Pottera czy Opowieści z Narnii.

Oprócz ekipy z MBP w projekcie udział wzięli: fotograf Hubert Kalinowski, charakteryzatorka Aleksandra Arabasz oraz czytelnicy biblioteki. Zdjęcia można zobaczyć na wystawie w bibliotece do 5 grudnia 2016. Na wystawie będzie można zobaczyć fotografie, na których modelami są czytelnicy morąskiej biblioteki. Wcielają się w rolę osób podróżujących w świat książki, ale również w wiele niezwykłych postaci książkowych.

Bibliotekarz też glamour

Warto dodać, że to nie jedyna akcja organizowana przez MBP w Morągu, ponieważ wcześniej bibliotekarki i bibliotekarze zadziwili nas sesją „Bibliotekarz – zawód glamour”.

Już niedługo zobaczymy także efekt programu „Zostań twarzą biblioteki” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. W ramach tego przedsięwzięcia biblioteka w listopadzie organizuje kilka profesjonalnych sesji zdjęciowych w warunkach studyjnych, a na ulicach miasta sesje w stylu streetfashion. Najlepsze zdjęcia zostaną wykorzystane w materiałach promocyjnych biblioteki.

Źródło zdjęć: bibliotekamorag.pl