spot_img

Nowe biblioteki – otwarte na wiedzę

Biblioteka Wiedzy w Gdyni oraz Mediateka w Koszalinie to dwie modernizacje, które zachwycają. W takich wnętrzach chce się przebywać, czytać, uczyć i bawić! Co więcej już niedługo zmieni się oblicze Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. 

Koszalińska Biblioteka Publiczna

Odważne kolory, nowoczesny wystrój, piękny mural, wolny dostęp do wyeksponowanych na półkach zbiorów– 6 tysięcy płyt muzycznych (w tym m.in. rock, muzyka alternatywna, jazz, klasyka czy muzyka popularna), niezwykle bogata kolekcja płyt analogowych, 3 tysiące audiobooków, a także filmy na DVD i VHS. W ten sposób powstała niezwykła przestrzeń – tak 4 kwietnia w Koszalinie rozpoczęła swoją działalność biblioteka.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Koszalińska Biblioteka Publiczna (także lead)

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni

5 kwietnia w Gdyni otwarto Bibliotekę Wiedzy. To nie tylko miejsce dostępu do literatury i e-źródeł, ale także miejsce dla ludzi, którzy pragną rozwijać swoje zainteresowania i uczyć się przez całe życie.

Biblioteka Gdynia

Placówka mieści się w dwóch lokalizacjach. W dawnej Wypożyczalni Naukowej przy ul. Świętojańskiej 141 – gdzie nadal będzie można wypożyczać książki, tu też będą odbywały się wydarzenia i znajdzie się miejsce do pracy. Natomiast w części dawnej Czytelni Naukowej przy (ul. Bpa Dominika 17) działać będzie teraz Czytelnia Czasopism Archiwalnych, gdzie będzie można skorzystać ze zbiorów prasy znajdujących się w magazynach Biblioteki Wiedzy oraz ze stanowisk komputerowych. Fotorelacja i filmy z otwarcia dostępne są na fanpage biblioteki na Facebooku.

Biblioteka Gdynia Biblioteka Gdynia

Więcej: strona www biblioteki, Biblioteka Gdynia

Książnica Pedagogiczna w Kaliszu

Czytelnicy zyskają 2300 m kw oraz nowe przestrzenie, w tym: wypożyczalnię, czytelnie i sale konferencyjne. Koszt przedsięwzięcia, które zakończy się 16 sierpnia 2020 roku, wynosi 10,5 miliona złotych.

– Nowo wybudowany obiekt zapewni placówce możliwość realizacji zadań statutowych na jeszcze wyższym poziomie – poinformowała Dorota Kinal, dyrektor Departamentu Edukacji Nauki UMWW. – Dzięki nowoczesnej aranżacji pomieszczeń możliwa będzie nie tylko popularyzacja czytelnictwa, ale również szereg działań wspomagających pracę szkół i placówek edukacyjnych – prelekcje, warsztat czy zajęcia edukacyjne.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Locum M. Paszyn