spot_img

Wiosenny BOOKiet książek – akcja MBP w Katowicach

Kiedy rozkwitają pierwsze kwiaty, a pogoda jest coraz bardziej słoneczna bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach zaproponowali swoim czytelnikom akcję „Wiosenny BOOKiet książek”.

Wiosenny BOOKiet książek

Już od kwietnia katowicka biblioteka miejska i jej siedem filii zaprasza dzieci w wieku szkolnym, które lubią czytać książki i recenzować je do udziału w akcji „Wiosenny BOOKiet książek”. Zadaniem małych czytelników jest zapisywanie w specjalnie przygotowanym dzienniczku oceny książki, która została wypożyczona i przeczytana. Aby uprzyjemnić zadanie każdy zestaw posiada kolorowe naklejki.

– W każdej z tych filii, dwudziestu młodych czytelników, którzy dużo i chętnie czytają, mogą otrzymać po jednym egzemplarzu specjalnego dzienniczka. W dzienniczku jest miejsce na własnoręczne wpisanie 24 tytułów przeczytanych książek, wraz z końcową oceną, jaką młody czytelnik chce danej książce wystawić. Do każdego zestawu dołączony jest arkusik z kolorowymi naklejkami – zapowiadają pracownicy MBP w Katowicach.

– Osoby, które wypełnią dzienniczek oraz napiszą 2-3 recenzje przeczytanych przez siebie książek, zostaną nagrodzone upominkami. Natomiast spośród wszystkich zgłoszonych prac, wybierzemy po jednym autorze z każdej filii, którzy napisali najciekawsze recenzje, i nagrodzimy ich książkami – motywują bibliotekarze.

Akcja potrwa do 20 czerwca 2019 roku.

4 inspiracje na planszówkowe szaleństwo

Źródło zdjęć: mbp.katowice.pl