spot_img

Nowe biblioteki – wspaniałe odsłony

Biblioteka w starym kinie, wyremontowana filia Książnicy Podlaskiej oraz odnowiony dział dziecięcy w krośnieńskiej bibliotece zachwycają i zapraszają już pierwszych czytelników. Przyjazna dla użytkowników stała się również Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie, gdzie po zmianach powstała m.in. filmoteka i centrum informatyczne.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu

Otwarto nowy budynek biblioteki, w którym mieszkańcy Ciechanowca mogą wypożyczać książki i inne zbiory w komfortowych warunkach. Wcześniej w tym obiekcie mieściło się kino, dzięki czemu udało się również zaaranżować wielofunkcyjną salę widowiskową. Do budynku dodano również dwie bryły od strony zachodniej – teraz biblioteka zyskała większą powierzchnię na swoje działania, w tym czytelnię dla dzieci. Inwestycja o nazwie „Przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku kina na bibliotekę publiczną w Ciechanowcu wraz z wyposażeniem filii w Winnej-Poświętnej” kosztowała 2 mln zł.

Więcej: strona www biblioteki, fot. FB/MBP w Ciechanowcu (także lead)

Krośnieńska Biblioteka Publiczna

11 października br. w bibliotece odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego oddziału dla dzieci. Po gruntownym remoncie wypożyczalnia i czytelnia dla dzieci stały się nowoczesną i funkcjonalna przestrzenią dla małych czytelników. Teraz najmłodsi czytelnicy mogą sięgać po książki ułożone na regałach w postaci drzew, a także legalnie rysować i pisać po ścianie-tablicy.

Krośnieńska Biblioteka Publiczna

Więcej: strona www biblioteki, fot. mat.pras

Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie

Filmoteka, dział z grami komputerowymi i nowa przestrzeń z księgozbiorem dla czytelników biblioteki pedagogicznej to duża zmiana. Nowa siedziba znalazła się przy ul. Nowy Świat 30, w budynku Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

– W nowy etap historii biblioteki wchodzimy z komfortowymi salami warsztatowymi, salą konferencyjną, obszernym magazynem książek oraz z pracownią komputerową, która powstała w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna”. Podniesienie rangi biblioteki do roli centrum informatycznego rodzi w nas nadzieję, że niebawem doczekamy też wymiany systemu komputerowego obsługującego czytelników na program spełniający wymogi współczesnego bibliotekarstwa.

Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie

Więcej: strona www biblioteki, fot. BP w Tarnowie

Książnica Podlaska

Filia nr 17 Książnicy Podlaskiej działająca przy ul. Dziesięciny 41B w Białymstoku od ponad 30 lat właśnie przeszła zmiany. Po remoncie i wyposażeniu w nowe regały, przestrzeń zaprasza każdego do odwiedzin i zaczytania się. Koszt przemiany wyniósł ponad 150 tys. zł.

książnica podlaska

Więcej: strona www biblioteki, fot. Książnica Podlaska