spot_img

Nowe biblioteki – przystanki kultury

Przystanek Kultury otwarto w Ostrowie Wielkopolskim. Dworzec integracyjny w Kartuzach oraz dawny budynek kina zamieniły się w nowoczesne biblioteki. Natomiast w Czarnym Dunajcu za niedługo rozpocznie się remont zabytkowego budynku starego sądu pod nową siedzibę gminnej biblioteki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu

Nowoczesna bryła budynku, przestronne, funkcjonalne wnętrza, atrakcyjne wyposażenie dla dzieci i dorosłych czekają na mieszkańców Przasnysza w nowo otwartej bibliotece.

Nowe biblioteki – przystanki kultury Nowe biblioteki – przystanki kultury

Więcej: strona www biblioteki, fot. Anna Suchcicka (także lead)

Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim

Mediateka to nowatorska i unikatowa inwestycja, zarówno w skali naszego miasta, jak i regionu, która poszerzy i wzbogaci ofertę kulturalną Ostrowa Wielkopolskiego. Nazwa „Przystanek kultury” zobowiązuje – w tym miejscu będą spotykać się pasjonaci muzyki, literatury, techniki, kina, sztuki, filmoteki, fonoteki. Jest miejsce na czytelnię i spotkania z kulturą szeroko rozumianą – opisują otwarcie pracownicy biblioteki publicznej.

BP Ostrow Wlkp

Więcej: strona www biblioteki, fot. biblioteka-ostrow.pl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kartuzach

Na początku września otwarto bibliotekę w Kartuzach w nowej siedzibie przy ul. Dworzec 4. Ulokowana na pierwszym piętrze dworca integracyjnego ma 500 mkw. i posiada udogodnienia dla niepełnosprawnych. Do dyspozycji czytelników jest ponad 73 tys. woluminów w wypożyczalni połączonej z czytelnią. Nie brakuje też wypożyczalni multimediów, dla dzieci, kącika prasowego i dostępu do internetu. Za projekt biblioteki łączącej szkło z metalem odpowiada Jan Sikora.

MiPBP przed otwarciem swojej placówki anulowana kary za przetrzymane książek, bez względu na to, kiedy zostały one wypożyczone. Ten prezent dotyczy wszystkich czytelników, którzy odwiedzą bibliotekę do końca 2018 roku po raz pierwszy.

Więcej: strona www biblioteki, galeria zdjęć z otwarcia

Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Dunajcu

W zabytkowym budynku starego sądu w Czarnym Dunajcu powstanie biblioteka. Cała inwestycja i przystosowanie budynku na potrzeby biblioteki ma kosztować ok. 3 mln zł, z czego 2 mln to dotacja priorytetu „Infrastruktura Bibliotek”. Przetarg na remont ma ruszyć na wiosnę 2019 roku.

Więcej: strona www biblioteki