spot_img

Tramwaj Zwany Zaczytaniem podróżował po ulicach Szczecina

Książkę można czytać wszędzie, książkę da się czytać zawsze – z takiego założenia wyszli organizatorzy przejażdżki w magiczny świat literatury. Akcja szczecińskich instytucji kultury i innych partnerów powodowała uśmiech na twarzach podróżnych. Dodatkowo każdy otrzymał książkę oraz bilet do kultury.

Tramwaj Zwany Zaczytaniem

Pod koniec czerwca zabytkowy tramwaj typu N wyruszył w literacką podróż po Szczecinie. Zabierał każdego, kto lubi czytać w dowolnym miejscu. Pojazd kursował od ul. Dworcowej, przez Bramę Portową, Plac Kościuszki, ulicę Bohaterów Warszawy, Plac Gałczyńskiego, Plac Szarych Szeregów, Plac Grunwaldzki, Plac Rodła, Plac Żołnierza Polskiego, znów Bramę Portową i przez ulicę Wyszyńskiego z powrotem do Dworcowej.

Pomiędzy przystankami głośno czytano wybrane fragmenty książek wraz z autorami i aktorami z koła teatralno-recytatorskiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Tramwaj Zwany Zaczytaniem kursował przez cały dzień zapewniając przejażdżkę w magiczny świat literatury.

Bilet do kultury

Ponadto w ramach akcji każdy pasażer mógł wziąć jedną, dowolnie wybraną przez siebie książkę, dostępną w tramwaju. Wybrana książka stawała się także biletem do kultury poprzez otrzymanie okolicznościowej pieczęci. Uprawniała ona do wstępu na wystawę do Trafostacji Sztuki oraz Muzeum Techniki i Komunikacji.

Jednym z organizatorów akcji była Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie. Wydarzenie stanowiło część projektu „Kultura Zaprasza”.

Zobaczcie galerię zdjęć podróżujących literackim tramwajem

Literacki tramwaj i biblioteka w autobusie

Źródło zdjęć: MBP w Szczecinie – Facebook