spot_img

Nowe biblioteki – tętniące życiem

Z czego słynie Szczebrzeszyn? Z biblioteki tętniącej życiem! Spełnieniem marzeń czytelników i bibliotekarzy jest też biblioteka w Wąbrzeźnie za 4 mln zł. Przyszedł także czas na biblioteczne inwestycje w Krakowie oraz Radkowie.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wąbrzeźnie

Kiedy od kwietnia br. biblioteka rozpoczęła przenosiny księgozbioru do nowej siedziby nikt nie spodziewał się takiego efektu. Budynek, który kosztował 4 mln zł to spełnienie marzeń czytelników. Książki na wyciągniecie ręki, sala konferencja do spotkań i wiele więcej. Obecnie budynek stał się centrum do zwiedzania, a na wycieczki zapraszają sami bibliotekarze. W wypożyczalni dla dorosłych nie brakuje miejsc gdzie można przysiąść i poczytać, a w oddziale dla dzieci regały są dostosowane do wzrostu małych odkrywców przygód.

MiPBP w Wąbrzeźnie MiPBP w Wąbrzeźnie

Więcej: strona www biblioteki, fot. Agnieszka Błaszak, MiPBP w Wąbrzeźnie (także w leadzie)

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Szczebrzeszynie

Od niedawna Szczebrzeszyn słynie z odmienionej i tętniącej życiem biblioteki. Dzięki zdobytym środkom inwestycyjnym Gminy Szczebrzeszyn wyremontowano i zaadoptowano były budynek usługowy na nowa siedzibę biblioteki. Teraz jest komfortowo i przestronnie.
MGBP w SzczebrzeszynieWięcej: strona www biblioteki, fot. MGBP w Szczebrzeszynie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radków

Lokal filii bibliotecznej nr 1 w Wambierzycach jest już gotowy. Przed bibliotekarzami generalne sprzątanie oraz wyposażanie przestrzeni.
BPMiG RadkówWięcej: strona www biblioteki, fot. BPMiG Radków

Biblioteka Kraków

W mieście królów polskich trwają nieustanne zmiany w sieci bibliotek miejskich. Jak zapowiadano siedziba główna Biblioteki Kraków ma powstać w zabytkowym zajeździe kazimierskim przy ulicy Krakowskiej 29. Aktualnie w budynku Dworca PKP powstaje filia biblioteki, której otwarcie zaplanowano na jesień tego roku. Jak pisze Gazeta Wyborcza: ma mieć powierzchnię ok. 70 m kw., pomieści do 15 tys. zbiorów. Na półkach znajdą się książki, czasopisma, księgozbiór dla dzieci oraz audiobooki.

Więcej: krakow.wyborcza.pl, strona www biblioteki