spot_img

Czerwcowe wydarzenia biblioteczne

Tuż przed wakacjami zapowiada się gorący okres biblioteczny. Przed nami kilka dużych akcji promujących czytelnictwo oraz interesujących konferencji. Zobaczcie, gdzie warto się wybrać!

Patronat Lustra Biblioteki

II Ogólnopolski Kongres Biblioteczno-Wydawniczy

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Kierunek-Wizerunek – patronat Lustra Biblioteki

Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 2-10 czerwca odbędzie się XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem„Czytanie łączy”. W całym kraju organizowane będą inauguracje wojewódzkie, miejskie lub gminne Tygodni Czytania – z bajkowymi paradami dzieci, występami artystycznymi, konkursami i przede wszystkim wspólnym czytaniem Lokomotywy Juliana Tuwima. Jutro więcej informacji na ten temat.

Noc Bibliotek

Na nocne wrażenia w bibliotekach pod patronatem Lustra Biblioteki zapraszam już 9 czerwca!

RzeczpospoCzyta, czyli Noc Bibliotek

Konferencje

W pierwszy tygodniu czerwca zaproszenie na Konferencję „Architektura informacji jako dyscyplina akademicka (AIDA)” wystosowała Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Podczas obrad poruszone zostaną zagadnienia takie jak: problemy projektowania środowisk informacji w postaci tradycyjnej i cyfrowej, użyteczność i funkcjonalność produktów informacyjnych oraz organizacja zawartości i systemy wyszukiwania informacji.

Kontynuując wątek dydaktyczny Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe w Łukowie organizuje Konferencję metodyczną „Bezpieczny Internet w bibliotece szkolnej”, której celem jest promowanie bezpiecznego korzystania z nowych technologii i Internetu w pracy bibliotek szkolnych.

W Chorzowie miejsce będzie mieć druga Konferencja „Biblioteka dla dydaktyki”. Tematem obrad staną się nie tylko innowacyjne formy współpracy bibliotekarzy z nauczycielami w zakresie  e-learningu, e-twinningu, propagowania wykorzystywania zasobów bibliotek cyfrowych, ale również nowe trendy w tworzeniu materiałów dydaktycznych w ramach projektów grupowych i indywidualnych umieszczanych na platformach cyfrowych.

Bibliotekarze i nauczyciele bibliotekarze mogą wziąć udział w nieodpłatnych warsztatach „POLONA/2miliony”. To już ostatnie warsztaty przed wakacyjną przerwą, które odbędą się w Bibliotece Narodowej. Po więcej zapraszam w okresie od września do grudnia br. – zapisy trwają!

POLONA/2miliony – warsztaty dla bibliotekarzy i nauczycieli bibliotekarzy

W drugiej połowie miesiąca czas na III Nowe Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych pod hasłem „Kreowanie wizerunku biblioteki pedagogicznej” dotyczące wielokierunkowych działań związanych ze wspomaganiem pracy nauczycieli, szkół i instytucji oświatowych.

Czerwiec zakończymy świetną (nie)konferencją „Kierunek-Wizerunek”, podczas której uczestnicy skupią się na osobistym rozwoju pracowników biblioteki. Zapraszam szczególnie do Gdyni, Warszawy i Sosnowca.

Szczegóły wydarzeń znajdziecie w Kalendarium Lustra Biblioteki.

Źródło zdjeć: pixabay.com – rawpixel