spot_img

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

– 12 czerwca odbędzie się Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. To już XV edycja, której celami są promocja czytelnictwa i uwalnianie książek. Jeżeli prowadzisz bookcrossing i chcesz dać książkom drugie życie – dołącz do akcji! Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

12 czerwca, wzorem minionych lat, odbędzie się ogólnopolska akcja uwalniania książek, połączona z przemarszami młodzieży. Jej organizatorem jest Fundacja Bookcrossing Polska: – Liczymy na pomoc i wsparcie szkół, bibliotek, instytucji kulturalnych i wszystkich inteligentnych ludzi, którym nieobca jest troska o normalne i zdrowe intelektualnie społeczeństwo.

Święto urozmaicają happeningi, festyny, spotkania z autorami, wydawcami, debaty o książkach i literaturze, wystawy, konkursy, plenerowe czytanie. Zachęcamy, by uwolnione książki wędrowały do domów seniora, domów samotnej matki, świetlic środowiskowych, szpitali, osadzonych czy noclegowni.

Jak zorganizować święto?

Informacje znajdziesz na stronie www.bookcrossing.pl. Wśród nich bank pomysłów, materiały do druku i nie tylko. Sprawdź także, gdzie są ulokowane oficjalne półki bookcrossingowe oraz jaką drogę przebyło 300 tys. książek.

Zgłoś chęć uczestnictwa w wydarzeniu, prześlij program obchodów na adres mailowy obchody@swietowolnychksiazek2018.pl – organizator zapewnia wsparcie promocyjne, plakaty, etykiety, udzieli wszelkich informacji w przygotowaniu wydarzenia.

Źródło zdjęć: mat.pras.