spot_img

3 kulturoteki w Warszawie

– 1,5 mln zł ma kosztować zakup urządzeń i systemów bibliotecznych do powstających nowych kulturotek w warszawskiej dzielnicy Wawer. To właśnie tu powstaną trzy nowoczesne miejsca kultury z bibliotekami o łącznej wartości 12 mln zł.

Warszawa przeznaczy 1,5 mln zł na kulturoteki na Warze wyposażając je w urządzenia i systemy biblioteczne. Wśród nich uwzględniono: bramki, selfchecki, skanery, całodobowy książkomat oraz nowoczesne stanowiska do obsługi czytelników.

Nowe obiekty w dzielnicy połączą w sobie funkcję biblioteki i placówek kultury. Na inwestycję miasto przeznaczyło łącznie 12 mln zł.

– Budowane kulturoteki są przykładami nowoczesnego podejścia do wykorzystania przestrzeni publicznej dla różnorodnych form aktywności lokalnej. Na tym właśnie polegają nowoczesne centra kultury, które łącza wiele funkcji. Łączny koszt trzech inwestycji wyniesie blisko 12 mln zł. Cieszę się, że właśnie rozpoczyna się ta ważna dla dzielnicy i jej mieszkańców inwestycja – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy i dodaje – Nowy obiekt z powodzeniem wkomponuje się w otoczenie oraz znacząco dopełni i wzbogaci ofertę kulturalną dzielnicy. [źródło Miasto Stołeczne Warszawa].

3 kulturoteki

W tym roku stworzone zostaną dwie kulturoteki przy ul. Błękitnej i Solidnej oraz w Falenicy (ul. Patriotów i  Walcownicza). Budynki będą przestrzenią dla bibliotek, ale także mieścić tu się mają sale multimedialne i wielofunkcyjne, kawiarnie, a także pracownie dedykowane różnym grupom odbiorców. Przestrzenie mają służyć jako pracownie plastyczne, muzyczne i techniczne. Kulturoteka przy ul. Błekitnej otwarta zostanie na przełomie czerwca/lipca, natomiast ta w Falenicy ma być gotowa w listopadzie.

Na kolejny rok zapowiedziano otwarcie trzeciej kulturoteki na osiedlu Radość (przy ul. Panny Wodnej i Powojowej) m.in. z czytelnią i kącikiem z dostępem do internetu. Koszt tej budowy to 2,7 mln zł. To właśnie w nim Wawerskie Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Radości będą się mieścić. W ubiegłym miesiącu odbyło się oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego.

Źródło zdjęć: inf.pras. Miasto Stołeczne Warszawa