spot_img

Nowe biblioteki – czary w bibliotece

Po modernizacji biblioteki w Wiązowie można powiedzieć, że jest magicznie. W najbliższym czasie powstanie też Przystanek Kultura w Ostrowcu Wielkopolskim. W Lęborku miasto kupi budynek specjalnie dla biblioteki. Niespodziankę dla uczniów szykuje także szkoła w Kościanie i w Wielgiem.

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiązowie

Czary w bibliotece – to tytuł projektu przebudowy i doposażenia budynku biblioteki w Wiązowie. Na ten cel przeznaczonych zostało ponad 400 tys. zł. Bibliotekę urządono w stylistyce „Alicji w Krainie Czarów”.

biblioteki

Więcej: GBP w Wiązowie, fot. mat.pras.

Przystanek Kultura w Ostrowie Wielkopolskim

– Liczymy, że nowoczesna biblioteka multimedialna stanie się centrum kultury na ostrowskim deptaku dla wszystkich, niezależnie od niepełnosprawności – powiedziała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek. Koszt inwestycji to 500 tys. zł.

Więcej: Pierwsza biblioteka multimedialna dla niewidomych powstanie w Ostrowie Wlkp. – poznan.onet.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku

W Lęborku zamiast banku będzie biblioteka. – Chcemy, żeby tam były działy młodzieżowe i dla dorosłych, kafejka, dział multimedialny. Teraz nie ma na to szans, a po przeprowadzce mamy nowe możliwości – mówi burmistrz Lęborka Witold Namyślak.

Więcej: Biblioteka w miejscu banku. Lębork zapłaci 3 miliony, by „książki nie leżały na podłodze” – radiogdansk.pl

Biblioteka Zespołu Szkół w Kościanie

Od 1 września uczniowie będą mieli nową bibliotekę. Powstanie ona w pomieszczeniach po zlikwidowanej węglowej kotłowni.

Więcej: Nowa biblioteka w Kościanie – koscian.naszemiasto.pl

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielgiem

GBP, która mieści się na terenie Zespołu Szkół, zyska 100 m kw. w nowej aranżacji. Od czerwca odnawiane są wnętrza biblioteki, zostanie także utworzone osobne wejście z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Powstaną sale do spotkań, kącik z czytelnią i zaplecze socjalne.

Więcej: Biblioteka w Wielgiem. Trwa adaptacja nowych pomieszczeń – lipno.naszemiasto.pl

Biblioteka Polskiej Piosenki

Trwają prace rewitalizacyjne krakowskiego Fortu Borek nr 52. Ma tu powstać za 3 lata Biblioteka Polskiej Piosenki oraz siedziba Klubu Osiedlowego Kliny.

Więcej: Rewitalizacja Fortu Borek nr 52 na Klinach – wizualizacja – dzielnica10.krakow.pl