spot_img

Komiksowy konkurs dla bibliotek

Komiks w bibliotece to sposób na przyciągnięcie młodego czytelnika. Teraz ku temu jest idealna okazja, bo powrócił „Kajko i Kokosz” – uwielbiane przez wielu przygody średniowiecznych słowiańskich wojów. Już teraz możecie wygrać dla swojej biblioteki albumy najsłynniejszych komiksów oraz monografię jednego z najwybitniejszych polskich artystów komiksu.

Komiksowy konkurs dla bibliotek

Dla 10 bibliotek Lustro Biblioteki ma do wygrania komiksowe nagrody od Wydawnictwa Egmont. Wśród nich:

  • 1 egzemplarz komiksu „Kajko i Kokosz”
  • 1 egzemplarz książki „Grzegorz Rosiński Monografia”
  • 1 egzemplarz komiksu „Lucky Luke”.

Zgłoś swoją bibliotekę do konkursu do 20 sierpnia 2017 r. Do udziału zapraszam wszystkie biblioteki 🙂

Zadanie konkursowe polega na wymyśleniu nowego tytułu przygód Kajka i Kokosza oraz uargumentowaniu swojej propozycji. Tak więc „Kajko i Kokosz w krainie…”, „Kajko i Kokosz – …”, „Kajko i Kokosz na tropie…”.

Inspiracji możecie szukać na swiatkomiksu.pl oraz w katalogu komiksów Kajko i Kokosz – Nowe Przygody.

Zgłoszenie należy wysłać e-mailem na adres konkurs@lustrobiblioteki.pl zgodnie z załącznikiem nr 1 do REGULAMINU.

Wielki powrót Kajka i Kokosza

Świat komiksu, czyli wielki powrót Kajka i Kokosza

Grzegorz Rosiński Monografia

Monografia najwybitniejszego polskiego artysty komiksu. W latach 60. i 70. XX stulecia Grzegorz Rosiński – ówcześnie autor „Kolorowych Zeszytów”, a także współtwórca magazynu „Relax” – należał do najważniejszych twórców polskiego komiksu. Kiedy zaś w 1976 roku poznał Jeana van Hamme’a, rozpoczął długą i pełną sukcesów karierę międzynarodową.

W wywiadzie-rzece, przeprowadzonym z Grzegorzem Rosińskim przez Patricka Gaumera, poznajemy fascynujące i pełne dramatyzmu życie wielkiego polskiego rysownika. Artysta mówi o swoich malarskich, literackich i filmowych inspiracjach oraz o przyjemności, jakiej dostarcza mu nieustanne poszukiwanie nowych dróg twórczych. Jego opowieść prowadzi czytelnika od dzieciństwa podczas drugiej wojny światowej, poprzez dojrzewanie w trudnych czasach komunizmu, studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, polską twórczość komiksową i ilustratorską, pierwsze kontakty z Zachodem, narodziny serii Thorgal i Yans, okres tworzenia Szninkiela, Skargi Utraconych Ziem czy Zemsty hrabiego Skarbka aż po ostatnie lata, kiedy powołano do życia nowe serie ze świata Thorgala.

Monografię wzbogacają setki nieznanych dokumentów, ilustracji, rysunków, komiksów i fotografii, które pochodzą z polskich oraz szwajcarskich archiwów artysty i jego rodziny.

Więcej o monografii Rosińskiego przeczytasz na egmont.pl