spot_img

Pakiet „Inspiracje na wakacje” od rumskiej biblioteki

Stacja Kultury w Rumi kontynuuje akcję „Inspiracje na wakacje”. Polega ona na wypożyczaniu specjalnie przygotowanych pakietów dla czytelników. W pakiecie znajdują się książki, gra planszowa oraz scenariusz.

Pakiety do wypożyczenia

Dla najmłodszych, którzy zostają w wakacje w mieście i ich rodziców Miejska BIblioteka Publiczna w Rumi przygotowała akcję „Inspiracje na wakacje”. W ramach współpracy z Klubem Mamy Rumianki i Galerią Malucha powstał pomysł na rodzinne zabawy.

W pakiecie znajdują się 2 książki, gra planszowa oraz scenariusz zabaw dla dzieci. Taki zestaw można wypożyczyć na 2 tygodnie. Wystarczy przyjść do Stacji Kultura lub Filii nr 4, wybrać torbę i zachęcić dziecko do zabawy 🙂 W ramach akcji „Inspiracje na wakacje” obowiązuje standardowy regulamin wypożyczeń, jednak gry planszowe mogą wypożyczać tylko osoby dorosłe.

15 bibliotecznych inspiracji na wakacje znajdziesz w miesięczniku „Biblioteka Publiczna”!

Nauka przez zabawę

Akcja „Inspiracje na wakacje” oprócz promocji literatury ma także na celu zachęcenie rodziców do wspólnego spędzania czasu ze swoimi dziećmi w czasie wakacji.

Kreatywny zestaw „Inspiracje na wakacje” motywuje do tego, by w łatwy sposób zaproponować dziecku rozrywkę połączoną z edukacją. Dopasowana do gry książeczka jest lekturową propozycją czytelniczą, gra planszowa urozmaica aktywność. Pozorna zabawa w rezultacie może stanowić niekonwencjonalne – podane w przyswajalnej formie – metody nauki. Ćwiczy pamięć, uczy zasady fair play, pobudza wyobraźnie, zachęca do twórczego działania – rozwinięta „fantazja” może pozwolić dziecku w przyszłości działać poza schematami, uczy kreatywności i wpływa na indywidualność – tłumaczą pracownicy MBP w Rumi.

Źródło zdjęć: pixabay.com