Kompendium prawne bibliotekarza

Podstawowe zagadnienia prawne związane z prowadzeniem biblioteki, z uwzględnieniem pytań nurtujących bibliotekarzy ujęte w Kompendium prawnym – to temat przewodni najnowszego numeru „Biblioteki Publicznej”. Oprócz tego wiele porad i inspiracji dla każdego bibliotekarza.

W wakacyjnym numerze znajdziecie 24 strony prawne, czyli wszystko to, co powinniście wiedzieć:

• Statut biblioteki
  • Regulaminy biblioteki
  • Usługi i prowadzenie działalności innej niż biblioteczna
  • Ochrona danych osobowych czytelników
  • Udostępnianie informacji publicznej

Prawne aspekty są kontynuowane w dalszej części numeru. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak biblioteka może dochodzić praw za nieterminowe zwroty zbiorów przez czytelników koniecznie przeczytacie tekst Dariusza Skrzyńskiego oraz Marka Kaczmara z WiMBP w Rzeszowie.

Ponadto w numerze także:

• Jak zorganizować kiermasz taniej książki zgodnie z prawem?
  • Jak zorganizować zbiórkę publiczną?
  • Jak zabrać się za tworzenie telewizji bibliotecznej?
  • Jak stworzyć aplikację mobilną biblioteki?

W materiałach dla bibliotekarzy znajdziecie:

• inspiracje na wakacje – 15 inspiracji, które można zrealizować przy bardzo małym budżecie i z pomocą czytelników
  • scenariusz „Jak uczyć dzieci optymizmu?”
  • kolejne pytania do etapu Olimpiady Czytelniczej o Harrym Potterze
  • pomysł na „Spotkania ludzi z pasją”
  • i wiele innych 🙂

Zapraszam do lektury. Opis zawartości nr 4-5 „Biblioteki Publicznej” jest dostępny na stronie bibliotekapubliczna.com