spot_img

Nowe biblioteki – z pasją dla czytelnika

W Gdyni powstaną aż 3 nowe biblioteki: Biblioteka z Pasją, Biblioteka Wiedzy i Minimediateka. Nowa i przestronna filia biblioteczna pojawi się też w Szczecinie. Już wkrótce biblioteczne zmiany także na dworcu w Grodzisku Wielkopolskim i Białymstoku.

Biblioteka Uniwersytecka w Białymstoku

Na dzisiejszej łączce obok Uniwersyteckiego Centrum Kultury na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku za trzy lata stanie gmach nowej biblioteki uniwersyteckiej. Dwupiętrowy budynek na planie pięciokąta będzie miał formę bibliotek atrialnej – dostosowaną do istniejącej już zabudowy kampusu. Uczelnia dziś szacuje koszt inwestycji na ok. 20 mln zł. Zbuduje bibliotekę „za własne pieniądze”.

biblioteki

Więcej: Wielka biblioteka na łączce, strona www biblioteki, fot. demiurg.com.pl

Biblioteka z Pasją, Biblioteka Wiedzy, Minimediateka – Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni

Do końca roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni powstanie nowa filia biblioteki miejskiej. Trzy inne – wszystkie w centrum – połączą się w jedną placówkę. Z kolei planowana przy ul. Starowiejskiej mała mediateka zostanie otwarta najwcześniej w 2018 roku.

Więcej: W gdyńskim Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym powstanie biblioteka, strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

Bibliotekę w Szczecinie czeka metamorfoza. W budynku po Książnicy Pomorskiej zostanie ulokowana nowa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przewidywany koszt adaptacji budynku do potrzeb bibliotecznych i aranżacji wnętrz to ok. 6 mln zł.

biblioteki

biblioteki

Więcej: strona www biblioteki, fot. mat. pras.

Grodziska Biblioteka Publiczna w Grodzisku Wielkopolskim

Wniosek władz Grodziska o dotację na remont dworca jest już po pierwszej weryfikacji. W budynku działać ma Biblioteka Publiczna. To właśnie książnica ma zostać przeniesiona do budynku dworca. Taka jest ostateczna decyzja władz. Do zagospodarowania jest tam około 800 metrów kwadratowych.

Więcej: Grodzisk: na dworcu będzie biblioteka, strona www biblioteki