spot_img

Czerwcowe wydarzenia biblioteczne

Tuż przed wakacjami na bibliotekarzy i czytelników bibliotek czeka wiele wydarzeń promujących czytelnictwo i nie tylko. Sprawdź, gdzie warto się pojawić i co świętujemy w czerwcu!

Patronat Lustra Biblioteki

Noc Bibliotek w 1300 bibliotekach 🙂 Razem pokażemy, że Czytanie Porusza! Inauguracja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbędzie się w tym roku w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży na warszawskim Mokotowie punktualnie o godz. 19. Wydarzenie można będzie oglądać online po uprzedniej rejestracji nocbibliotek.clickmeeting.com/noc-bibliotek-2017

 

Czytanie Porusza – Noc Bibliotek 2017

Święta w czerwcu

W czerwcu obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. To największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku hasłem przewodnim jest „Czytanie zbliża”.

Tydzień Czytania Dzieciom

W połowie miesiąca odbędzie się także Święto Wolnych Książek – mnóstwo bookcrossingowych inspiracji znajdziecie na stronie swietowolnychksiazek2017.pl.

Inne wydarzenia:

  • Targi Książki Nad Odrą
  • IV Ogólnopolskie Seminarium użytkowników Uczelnianych Baz Wiedzy
  • II Nowe Ogólnopolskie Forum Bibliotek Pedagogicznych
  • III Konferencja Naukowa Konsorcjum BazTech „Bibliograficzne bazy danych: perspektywy i problemy rozwoju”

Dyskusja na temat dylematów i zadań bibliotek naukowych w aspekcie postępującej informatyzacji oraz zbudowania nowego modelu tożsamości bibliotek i ich spójnego wizerunku już w następnym tygodniu w Łodzi (Konferencja Naukowa „Biblioteka w chmurze czy chmury nad biblioteką?”). Będzie też mowa o wizerunku bibliotekarza – temu tematowi przyjrzą się uczestnicy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Figura bibliotekarza. Historia – literatura – bibliologia” w Lublinie. Tu także nie zabraknie tematu tradycyjnych i nowych form książki – zaproszenie na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Między książką a e-książką” wystosował Instytut Filologii Polskiej UMCS.

O tym jak zdobywać pieniądze na działalność biblioteczną dowiecie się z konferencji VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Pieniądze dla bibliotek, czyli fundraising biblioteczny” (ale trzeba wnieść opłatę w wysokości 450 zł!).

Wszystkie opisy i szczegóły konferencji znajdziecie w Kalendarium konferencji i wydarzeń bibliotecznych Lustra Biblioteki. Zapraszam!

Konkurs #mojabiblioteka

Źródło zdjęć: pixabay.com