spot_img

Nowe biblioteki – przed i po remoncie

Kawiarenka literacka i inne zmiany modernizacyjne za 2.8 mln zł czekają krzeszowicką bibliotekę. Nowy wizerunek i przestronne wnętrza zyskała już mogilska biblioteka. W Malczycach powstanie kolejna biblioteka w budynku dworca PKP. Będzie również o nowych bibliotekach w Rzeszowie, Solecznikach i przenosinach biblioteki w Skolimowie do zabytkowego budynku.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszowicach

Na parterze czytelnie główna z wypożyczalnią, kawiarenka literacka, czytelnia prasy i sala komputerowa, na pietrze strefa dzieci i młodzieży, zaplecze socjalne, pomieszczenia administracyjne, wyżej hol wystawowy i sala kinowa na 80 miejsc a także trzy pomieszczenia które w przyszłości będzie można wynająć i toalety. W sumie około tysiąca metrów powierzchni użytkowej, w budynku znajdzie się też winda. Koszt budowy oszacowano na 2.8 mln zł.

biblioteki

Więcej: Jest wizualizacja nowego budynku krzeszowickiej biblioteki, strona www biblioteki, fot. Architektura Pasywna Pyszczek i Stelmach

Gminna Biblioteka Publiczna w Malczycach

W wyremontowanym budynku dworca zagoszczą na nowo nie tylko kasy i poczekalnia dla podróżnych. Rozszerzona zostanie funkcja budynku, który po remoncie będzie służył również mieszkańcom. – Wspólnie z PKP ustaliliśmy, że w przyszłości na terenie wyremontowanego dworca powstanie biblioteka gminna, posterunek policji z centrum monitoringu – opowiada Piotr Frankowski.

Więcej: Na malczyckim dworcu będzie biblioteka i posterunek policji

Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie

W budynku na parterze znajduje się przestronna wypożyczalnia. Udostępniono w niej dwa stanowiska komputerowe z dostępem do katalogu on-line biblioteki. Natomiast na piętrze placówki mieści się Oddział dla Dzieci oraz sale: konferencyjna i multimedialna, czytelnia i czytelnia regionalna, dział gromadzenia i opracowania.

biblioteki

biblioteki
Więcej: strona www biblioteki, fot. facebook.com/Miejska-Biblioteka-Publiczna-w-Mogilnie

Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie, Filia w Skolimowie

Miesząca się do niedawna przy ulicy Rycerskiej Filia Biblioteki Publicznej w Skolimowie przenosi się do zabytkowego budynku znajdującego się pod adresem Moniuszki 22B, w którym niegdyś funkcjonowała placówka poczty. Budynek z pewnością spodoba się mieszkańcom. Usytuowany jest on niedaleko przystanku autobusowego, zainstalowano w nim nowoczesny system oświetlenia z regulacją intensywności, dzięki któremu czytanie będzie bardziej przyjazne dla oczu. Ponadto mieszkańcy będą mogli korzystać z multimediów, a dla dzieci przygotowano specjalną salę do zabaw interaktywnych. Poza tradycyjnymi książkami pojawi się wypożyczalnia e-booków.

Więcej: Przeprowadzka biblioteki, strona www biblioteki

Biblioteka Publiczna w Solecznikach

Mimo że odremontowany dziecięcy oddział Biblioteki Publicznej w Solecznikach przyjmuje czytelników od kilku tygodni, to oficjalne otwarcie pachnących świeżą farbą i nowymi meblami pomieszczeń miało miejsce 14 marca – poinformował samorząd rejonu solecznickiego.

Więcej: Otwarcie dziecięcego oddziału biblioteki w Solecznikach

Główna Biblioteka Lekarska w Rzeszowie

W siedzibie Przyrodniczo Medycznego Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ulicy Warzywnej, został otworzony oddział Głównej Biblioteki Lekarskiej im. Stanisława Konopki.

biblioteki

Więcej: W Rzeszowie otworzono bibliotekę lekarską, strona www biblioteki, fot. Uniwersytet Rzeszowski

Zobacz więcej nowych bibliotek!