spot_img

Mural czytelniczy z twarzą Marylin Monroe

Marylin Monroe promuje czytelnictwo w Bolewicach. Wszystko za sprawą nocnej akcji malowania muralu. Udział w niej wzięli bibliotekarze i członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Zobaczcie efekty ich pracy.

Mural powstał z okazji Tygodnia Bibliotek 2017 nieopodal Gminnej Biblioteki Publicznej w Bolewicach (woj. wielkopolskie). Akcja tworzenia muralu była utrzymana w tajemnicy, a jej realizacja odbyła się pod osłoną nocy. W wykonanie malowidła zaangażowali się członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Bolewicach. Swoją pomocą zaoferowali także inni mieszkańcy.

Mural przedstawia Marylin Monroe z książką w ręku, na okładce której widnieje budynek bolewickiej biblioteki według projektu po modernizacji. Amerykańska aktorka stoi oparta o regał z książkami. Nie mogło też zabraknąć hasła tegorocznego Tygodnia Bibliotek: Biblioteka. Oczywiście!

Monochromatyczna paleta barw świetnie wpisuje się w wybrane miejsce. Wiele czynników należało wziąć po uwagę, aby wykonać tego typu malowidło – podkreśla dyrektor GBP w Miedzichowie Anna Plewa, która wspólnie z autorką projektu zorganizowała to przedsięwzięcie.

Mural Bolewice

Mural Bolewice

Mural ożywia miejscową bibliotekę i jednocześnie cieszy oko przechodniów oraz czytelników. Autorką projektu jest mgr sztuki Ewa Łodyga.

Wejście smoka z książką – Bruce Lee i inni znani promują czytelnictwo

Źródło zdjęć: mat.pras.