spot_img

Moda na czytanie w wydaniu chełmskiej biblioteki

Jak zachęcić czytelników do odwiedzenia biblioteki i wypożyczania książek? Chełmska Biblioteka Publiczna postanowiła zaprosić swoich użytkowników do udziału w specjalnej akcji „Moda na czytanie”.

Moda na czytanie

W trakcie trwania konkursu „Moda na czytanie” uczestnicy musieli zaproponować hasło reklamowe promujące czytelnictwo. Najlepsze propozycje zostały wyróżnione, a ich autorów zaproszono na profesjonalną sesję zdjęciową.

Efekt konkursowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, bo do zabawy zgłoszonych zostało prawie sto różnych haseł! Wybraliśmy dziesięć najlepszych, a ich autorów zaprosiliśmy do profesjonalnej sesji zdjęciowej z udziałem stylistów, wizażystów, kosmetyczek i fryzjerów, która ilustrowała hasła w plenerach Chełmskiej Biblioteki Publicznej. Wykonał ją znany chełmski fotograf Przemysław Świechowski, a jej finałem była wystawa, którą pokazaliśmy mieszkańcom miasta na specjalnej wystawie w Galerii Nova w ChBP – mówi Tomasz Moskal z biblioteki.

Zobaczcie zdjęcia i najlepsze hasła. Gratuluję pomysłu 🙂

W związku z ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem przedsięwzięcia, które przekłada się także na wzrastającą wciąż liczbę naszych Czytelników podobne akcje planujemy organizować w przyszłości. Najnowszym, realizowanym już pomysłem, jest sesja „Bajkowy świat biblioteki”, w którym nasi najmłodsi czytelnicy wcielają się w postaci ze znanych i lubianych książek literatury dziecięcej – dodaje Tomasz Moskal.

Książki żyją… dzięki bibliotekarzom!

Zajrzyj także na stronę www biblioteki.