spot_img

Nowe biblioteki – odnowione siedziby

Kolejne biblioteki zostały zmodernizowane i zapraszają czytelników. Z nowych bibliotek mogą już korzystać mieszkańcy Krapkowic, Ryk i Dziebałtowa. MBP we Włocławku odnowiła aż trzy filie. Nowe wnętrze otrzymała także Żywiecka Biblioteka Samorządowa. Z kolei biblioteka w Andrzejewie po latach wynajmowania lokali doczekała się własnej siedziby.

Filia w Michelinie Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku

6 grudnia otwarto odnowioną filię nr 10 przy ul. Kościelnej w Michelinie. Natomiast 8 grudnia nowy rozdział w swojej działalności otworzyła także filia nr 1 przy ul. Grodzkiej. Biblioteki zostały zmodernizowane i wyposażone dzięki Budżetowi Obywatelskiemu 2016. Z kolei 16 grudnia otwarto filię nr 2 i filię dziecięcą nr 2 mieszczących się przy ul. Dziewińskiej 17.

Więcej: strona www biblioteki

Żywiecka Biblioteka Samorządowa

Od 9 grudnia 2016 można korzystać ze zbiorów nowo otwartej filii Żywieckiej Biblioteki Samorządowej w Zabłociu. Mieści się w budynku Klubu Papiernik i otwarta jest od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do godz. 18.00. Na czytelników czeka 1400 książek, stanowisko komputerowe i kącik dla dzieci.

Więcej: Filia biblioteki w Zabłociu już działa, strona www biblioteki

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Krapkowicach

Zakończył się remont filii Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Krapkowicach. Oddział numer 1 oraz filia dla dzieci zostały zalane kilka lat temu przez pękniętą rurę. Wymieniono: biurka, lady biblioteczne, stoliki, krzesła, szafy oraz komputery.

biblioteki
Więcej: Wyremontowali i wyposażyli dwie filie krapkowickiej biblioteki, strona www biblioteki

Biblioteka Publiczna w Andrzejewie

Po prawie 67 latach tułaczki po wynajmowanych lokalach biblioteka zyskała własną siedzibę. Biblioteka będzie zaspokajać potrzeby związane z dostępem do książki i czytelnictwa, ale także proponuje społeczności lokalnej wzbogaconą ofertę kulturalną, edukacyjną i informacyjną.

Więcej: Otwarcie nowej siedziby Biblioteki Publicznej Gminy Andrzejewo, strona www biblioteki

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Rykach

2 grudnia 2016 odbyła się uroczystość otwarcia Miejsko-Gminnej Biblioteki w Rykach po modernizacji. Modernizacja biblioteki nie dotyczyła tylko samego budynku, ale również placu na zewnątrz biblioteki.

Więcej: Uroczyste otwarcie Biblioteki po modernizacji, strona www biblioteki

Filia Biblioteki Publicznej im. Cezarego Chlebowskiego w Końskich w Dziebałtowie

Po kilku miesiącach remontu na nowo otwarto miejscową bibliotekę. To jedna z najprężniej działających filii koneckiej Biblioteki Publicznej w Końskich.

Więcej: Biblioteka w Dziebałtowie po remoncie. Wnętrze placówki bardzo się zmieniło
Źródło zdjęć: biblioteka.wloclawek.pl, MiGBP Krapkowice