spot_img

Nowe biblioteki – wspaniałe wizualizacje

Na nowe projekty architektoniczne bibliotek przeznacza się coraz więcej środków finansowych. Nowoczesne instytucje zgodne z potrzebami użytkowników powstaną w Piotrkowie Trybunalskim (26 mln zł), Kutnie (ok. 20 mln zł) Łodzi (8 mln zł), a także Rzekuniu. Zobacz cztery wizualizacje nowych bibliotek!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie

Pełna przebudowa czeka bibliotekę w Kutnie. Będzie to nowoczesna, wygodna w użytkowaniu instytucja z wieloma udogodnieniami dla użytkowników. Wartość projektu opiewać ma na 19,6 mln zł.

Więcej: strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Łodzi

Trzy miliony złotych zostanie wydanych na remonty dwóch bibliotek na Bałutach. Pięć kolejnych pójdzie na zintegrowanie wszystkich 79 filii. Wśród wielu projektów unijnych, które w najbliższych latach chcą zrealizować władze Łodzi, znajduje się też program modernizacji, rozszerzenia funkcji i wyposażenia bibliotek. Projekt oszacowano na 8 mln zł, z czego 6,8 mln zł pochodzić ma z Unii Europejskiej.

biblioteki
biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna i Ośrodek Kultury w Rzekuniu

Zadaniem przyszłej instytucji kultury będzie integracja mieszkańców oraz wychodzenie z szerszą ofertą kulturalno-edukacyjną dla różnych grup społecznych, zwłaszcza dla młodzieży. W obiekcie znajdzie się szereg pomieszczeń, w których będą mogły być prowadzone różnorodne zajęcia, a także sala widowiskowa dla około 200 osób.

biblioteki
biblioteki
Więcej: Wizualizacja nowego budynku Gminnej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Kultury, strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim

Na Placu Pofranciszkańskim w Piotrkowie Trybunalskim wkrótce stanie nowy gmach biblioteki. Będzie to ogromny, supernowoczesny, przeszklony budynek. Ma stać się miejscem spotkań, integracji, kultury i nauki. Koszt nowej biblioteki to 26 milionów złotych. Prace ruszą w przyszłym roku i potrwają do 2018 roku.

biblioteki
biblioteki
 Źródło zdjęć: um.kutno.pl, uml.lodz.pl, rzekun.pl, radiolodz.pl