spot_img

Nowe biblioteki – starania o dofinansowania

Nowe projekty biblioteczne przyszłych bibliotek mają zaskakiwać oryginalnością, jednak niosą ze sobą wiele kosztowych inwestycji. O dofinansowania walczą biblioteki w Sieradzu oraz Nowym Targu. Z kolei zakres prac biblioteki w Tomaszowie Lubelskim został zaplanowany zgodnie z potrzebami czytelników. Na zmiany szykuje się też tarnowska biblioteka publiczna. Mobilną przestrzeń po remoncie do użytku czytelników oddała jedna z krakowskich bibliotek.

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie

16 grudnia otwarto odmienioną filię nr 3 Nowohuckiej Biblioteki. Na osiedlu Kościuszkowskim powstała rodzinna biblioteka, której otwarta przestrzeń jest w pełni mobilna i dostosowana do potrzeb najmłodszych czytelników.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sieradzu

Sprawa remontu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu, na który miasto stara się pozyskać unijne pieniądze, stanęła ponownie na sesji rady z powodów finansowych. Czytelnicy mogą spać spokojnie. Chodziło tylko o wprowadzenie kosmetycznych zmian, by projekt nie został odrzucony ze względów formalnych.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

Milena Pilarska spotykała się z radnymi, by przekonać ich do potrzeby budowy nowego obiektu pod działalność biblioteki publicznej. Nie wszyscy wydają się być przekonani do argumentów dyrektor placówki. Nowy budynek miałby powstać przy ul. Kopernika. Koszt inwestycji oszacowano na 5 mln zł (…). W nowym budynku biblioteki byłaby prócz wypożyczalni dla dorosłych i dla dzieci, także czytelnia, sala konferencyjna, pomieszczenia na warsztaty i dodatkowe zajęcia.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Lubelskim

Zakres prac modernizacyjnych był zgodny ze zdiagnozowanymi potrzebami czytelników. Prace te dotyczyły: wykonania windy, instalacji klimatyzacji, remont toalet, zainstalowanie trezora bibliotecznego, adaptacji pomieszczeń na archiwum, klubu juniora i klubu seniora. Wymieniono wszystkie regały biblioteczne dostosowując je do oczekiwań czytelników, zakupiono niezbędny sprzęt komputerowy, w tym komputery dla dorosłych czytelników, nagłośnienie, stół multimedialny, skaner 3D, drukarkę 3D, oculus, infokiosk. Na placu bibliotecznych obok mini placu zabaw dla dzieci urządzono siłownię dla dorosłych składającą się z 5 urządzeń. Po przeprowadzonym remoncie, biblioteka stała się nowoczesnym miejscem nauki, spotkań i ciekawych wydarzeń kulturalnych dla wszystkich mieszkańców miasta i powiatu.
Więcej: strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie

Nowa filia na osiedlu Zielonym i zamknięcie Czytelni Specjalistycznej – to zmiany jakie szykuje tarnowska biblioteka publiczna. Zbiory z małego pomieszczenia czytelni specjalistycznej przy al. Solidarności zostaną przeniesione do czytelni naukowej przy ulicy Krakowskiej. Ponadto dzięki przenosinom ponad 2 tysięcy książek prawno-ekonomicznych ma być lepiej dostępna niż przy al. Solidarności, gdzie czytelnia funkcjonowała w ograniczonych godzinach. W połowie przyszłego roku powinna powstać nowa filia miejskiej biblioteki publicznej na osiedlu Zielonym.