spot_img

Nowe biblioteki – projekty jak marzenie

Caffe Biblioteka w Drawsku Pomorskim, Centrum Biblioteczno-Kulturalne we Wrocławiu, ArtInkubator w Sopocie – to jedne z nowych bibliotek prezentowane w tym wydaniu naszego cyklu. Nowa książnice zostały otwarte w Białej Podlaskiej i Płocku. Zmiany szykuje także jedna z filii Biblioteki Raczyńskich.

Biblioteka Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej

Światowe standardy z nowoczesną technologią. W otwartej właśnie bibliotece PSW w Białej Podlaskiej student może sam wypożyczyć i zdać książkę. Wszystko dzięki RFID. Studenci mają teraz do dyspozycji aż 900 m kw. powierzchni na trzech kondygnacjach, a wcześniej było to 300 m kw.

biblioteki
Więcej: Nowoczesna jak żadna inna. Biblioteka PSW już otwarta, strona www biblioteki

Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu

Mieszkańcy Naramowic będą mieli, gdzie wypożyczyć książki. Niedługo przy ul. Rubież powstanie nowa filia Biblioteki Raczyńskich. Na powierzchni 400 m kw. znajdą się przestrzenie dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Poza wypożyczalnią będzie też czytelnia, w której mogą się odbywać spotkania dla 50 osób. To pomieszczenie, przedzielone ruchomymi drzwiami, służyć będzie też za miejsce spotkań czy warsztatów – dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Więcej: Naramowice: Powstanie biblioteka i centrum kultury w jednymstrona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Sopot stawia na kulturę. ArtInkubator dysponował będzie pracowniami, udostępnianymi twórcom-rezydentom na określony czas i na potrzeby realizacji projektów artystycznych, salami wystawienniczymi czy całorocznym zapleczem gastronomicznym. Powstanie także biblioteka. Remont kompleksu willowo-parkowego ma kosztować ponad 19 milionów złotych.

Więcej: Artinkubator i Biblioteka. W Sopocie Powstanie nowe centrum kultury!, strona www biblioteki

Książnica Płocka

9 listopada Książnica Płocka otworzyła nową siedzibę swojej filii bibliotecznej nr 7. Z ul. Gierzyńskiego biblioteka przeniosła się do budynku Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Piaska 5. Symboliczne przecięcie wstęgi otwierające bibliotekę odbyło się dość nietypowo. Zamiast tradycyjnej wstęgi, pracownicy książnicy zawiesili na wstążkach książki.

biblioteki

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Drawsku Pomorskim

Wkrótce otwarcie biblioteki w Drawsku Pomorskim po trwającym prawie rok remoncie. Placówka zmieniła się nie do poznania (…) W nowej bibliotece będzie dział dla dzieci i młodzieży, dla dorosłych, dział multimedialny, regionalny i organizacyjny. Na miejscu będzie Caffe Biblioteka, Kącik Malucha, Multimedia Klub. Zadbano, by w stu procentach zmienione zostało wyposażenie.

Więcej: Biblioteka w Drawsku Pomorskim jak marzeniestrona www biblioteki
Źródło zdjęć: biblioteka.pswbp.pl, Książnica Płocka