spot_img

Nowe biblioteki – inicjatywy mieszkańców

Dzięki inicjatywie mieszkańców i czytelników odmieniono wnętrza częstochowskiej biblioteki, natomiast w stolicy otwarto Bibliotekę Marzycieli i Rzemieślników. Metamorfozę biblioteczną przeszły także książnice w Gdańsku, Bulkowie i Pieszycach. Dodatkowo kilka słów o bibliotece, która wyszła z piwnic.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

Zbiory Filii nr 8 zostaną przeniesione do nowego lokalu przy ulicy Chopina 40. Na czytelników będzie czekało ponad 7000 książek, a także 500 audiobooków. W bibliotece znajdzie się także strefa wypoczynku, a także stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Więcej: Otwarcie biblioteki na Strzyży, strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku

Z początkiem października, po prawie 30 latach funkcjonowania w obskurnych piwnicach bloków na Osiedlu Wyzwolenia, Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku znalazła swoją nową siedzibę. Powstało miejsce nowoczesne, ale i przytulne.

Więcej: Filia nr 4 wyszła z piwnic!, strona www biblioteki 

Miejska Biblioteka Publiczna w Częstochowie

Placówka przy al. Kościuszki, która skupia przede wszystkim tysiące uczniów całkowicie zmieniła swój wygląd. Wszystko dzięki inicjatywie mieszkańców i czytelników, którzy poparli ogólnomiejski projekt zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego.

biblioteki

Biblioteka Marzycieli i Rzemieślników

Pierwsza biblioteka z książkami o mieście zaczęła działalność w piątek 30 września przy ul. Brackiej 25. Biblioteka miejska Marzycieli i Rzemieślników to pierwsza w Warszawie biblioteka ważnych publikacji o ideach, praktykach i teoriach miasta. O tym, jakie książki, czasopisma lub inne publikacje znalazły się w bibliotece, zadecydowały głosy praktyków i teoretyków działań miejskich oraz mieszkańców.

Więcej: Marzyciele i Rzemieślnicy otwierają bibliotekę miejską

Gminna Biblioteka Publiczna w Bulkowie

Powstał kolejny Bajkowy Kącik w Gminie w Bulkowie. Zmieniła się też wypożyczalnia i wejście główne. To miejsce na zabawę, czytanie i oglądanie bajek. Przebieg metamorfozy bibliotecznej można zobaczyć tutaj.

biblioteki
biblioteki
Więcej: strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Pieszycach

W Rościszowie w piątek 16 września została otwarta filia Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Pieszycach. Filia była długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycją.

biblioteki
biblioteki
Więcej: Filia biblioteki w Rościszowie, strona www biblioteki
Źródło zdjęć: biblioteka.turek.net.pl, adiojura.pl, facebook.com/gbpbulkowo, pow.dzierzoniow.pl