spot_img

Odnowiona Nowohucka Biblioteka Publiczna zaprasza!

Nowy rozdział w swojej działalności otworzyła Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie, która przeszła fantastyczną metamorfozę. Teraz w nowych przestrzeniach filii dla dorosłych jest przestronne, funkcjonalnie i klimatycznie. Jutro oficjalne otwarcie biblioteki dla czytelników.

W odnowionej filii dla dorosłych NhBP w Krakowie znaleźć można wypożyczalnię z bogatą ofertą książek i audiobooków, przytulną czytelnię prasy i strefę komputerową z terminalem dla osób niepełnosprawnych. Na antresoli mieści się czytelnia, którą można przekształcić w przestrzeń do spotkań i prezentacji. W tej części ulokowano także strefę gier planszowych, tzw. kącik pracy cichej oraz pomieszczenia socjalne dla pracowników. Na parterze znajduje się także ukryte za regałem pomieszczenie przeznaczone na mini magazyn.

LB_biblioteki
LB_biblioteki

Chcieliśmy utrzymać stary klimat tego miejsca na Nowej Hucie. Stworzyliśmy nowoczesną bibliotekę i zmieniliśmy jej funkcję. To wspólny projekt przestrzeni otwartej dla mieszkańców. Zgodnie z założeniem współczesnego bibliotekarstwa biblioteka ma być trzeci miejscem, dlatego chciałabym żeby ludzie tu przychodzili, spotykali się, opowiadali i dzielili swoimi pasjami oraz wypożyczali książki. Wnętrze jest przyjazne i klimatyczne – mówi Izabela Ronkiewicz-Brągiel, dyrektor Nowohuckiej Biblioteki Publicznej.

LB_biblioteki
LB_biblioteki
LB_biblioteki

Pamiętam pierwszy dzień kiedy tu przyszłam. Generalnie 90% książek było oprawione w szary papier. Była wtedy tendencja, że wszystkie zbiory powinny jednakowo wyglądać, a grzbiety książek być opisane identycznym drukiem. Teraz mamy lepsze warunki przez co czytelnicy mogą się tu dobrze czuć. Warto zajrzeć, ponieważ mamy audiobooki i literaturę dla pań i panów. Jesteśmy otwarci od rana do wieczora dla każdego – o pozytywnej zmianie mówi Renata Ścigalska-Guzy, kierownik filii nr 4 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej z 23-letnim stażem.

LB_biblioteki
LB_biblioteki
biblioteki

Już jutro biblioteka otworzy swoje podwoje dla czytelników. Zapraszamy do wyremontowanej filii na osiedlu Zgody 7 nieopodal nowhuckiej Alei Róż.

Nowohucka Biblioteka Publiczna prowadzi także projekt czytelni na świeżym powietrzu BOOK PARK-ing.

LB_biblioteki