spot_img

Nowe biblioteki – długo wyczekiwane otwarcia

Zobaczcie przemiany i nowe oblicza bibliotek w Kroczycach, Gorzycach Wielkich, Włoszczowie, Polkowicach i Inowroclawiu. Na lepsze zmieniła się także biblioteka w Radomiu, która straciła swój lokal w wyniku zalania. Nowe wnętrza są przestronne i wyposażone zgodnie z potrzebami czytelników.

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie

Po dwóch latach intensywnych prac modernizacyjnych Biblioteka Publiczna we Włoszczowie otworzyła swoje podwoje. Wszystkie agendy zyskały zupełnie nowe oblicze. W jasnych, przestronnych wnętrzach mieści się Wypożyczalnia dla Dzieci, Wypożyczalnia dla Dorosłych, Czytelnia, Czytelnia Internetowa, Sala Konferencyjna, Izba Regionalna.

biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Kroczycach

5 sierpnia 2016 r. odbyło się uroczyste otwarcie biblioteki. Lokal znajduje się w Kroczycach przy ulicy Batalionów Chłopskich 4/5. Na parterze urządzony jest kącik dla maluszków, wyodrębnione są księgozbiory: literatura dla dzieci i młodzieży, literatura piękna, literatura popularnonaukowa oraz stanowisko komputerowe dla osoby niepełnosprawnej. Na poddaszu znajduje się odrębna czytelnia z księgozbiorem podręcznym i 3 stanowiskami komputerowymi z bezpłatnym dostępem do Internetu.

biblioteki
biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich

Długo wyczekiwana budowa sali przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzycach Wielkich wreszcie została zakończona. Sala została oddana do użytkowania wraz z poddaszem. Nowy obiekt to duża sala przeznaczona przede wszystkim do spotkań z czytelnikami oraz do organizacji różnego rodzaju imprez gminnych.

biblioteki

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach

Ponownie po wakacjach otwarto progi biblioteki w Polkowicach. Największe zmiany wizualne widać w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym. Na młodych czytelników czeka przestrzeń do lektury, ale także zabawy.

biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu

Bibliotekarze zapraszają czytelników do nowej 400-metrowej biblioteki przy ul. Osiedlowej 9 (osiedle Ustronie). W 2015 roku filia nr 14 przy ulicy Sandomierskiej 11 straciła swój lokal w wyniku zalania. Ponieważ filia nr 1 przy Domagalskiego 13 A zajmowała bardzo ciasne i nieprzystosowane do działalności pomieszczenie, postanowiono połączyć obie filie i tak powstała nowa filia nr 1. 31 sierpnia odbyło się otwarcie filii nr 1 w nowej siedzibie. Koszt remontu wyniósł ponad 375 tys. zł.

biblioteki
biblioteki
biblioteki

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowroclawiu

W wakacje nie tylko szkoły zyskały nowe oblicza. 1 września tuż po pierwszym dzwonku, w swoje progi zaprosiła ponownie Filia nr 2 dla Dzieci (ul. Wojska Polskiego 5), która w okresie letnim przeszła nie lada metamorfozę.

Więcej: Filia nr 2 dla Dzieci w nowej odsłonie, strona www biblioteki
Źródło zdjęć: biblioteka-wloszczowa.pl, bibliotekakroczyce.pl, biblioteka-gorzyce.pl, web.facebook.com/Biblioteka-Polkowice, web.facebook.com/mbpradom