spot_img

Drugie życie biblioteki w Galerii Bronowice

Pamiętacie bibliotekę w galerii handlowej którą rozkradziono? Teraz powróciła jako czytelnia! Zmieniły się także zasady, ale to nie wszystko…

Wraz z otwarciem Galerii Bronowice w Krakowie zaczęła swoją działalność także biblioteka. Wszytko było dobrze dopóki księgozbiór nie zaczął znikać… O tym temacie pisałam w tym artykule.

Zapowiadano, że biblioteka być może powróci, jednak nie obiecywano zbyt wiele, by uniknąć podobnej sytuacji. Specjalnie dla klientów galerii postanowiono nadać bibliotece drugie życie. Tak powstała nie biblioteka, a czytelnia.

mikrobiblioteki lustrobiblioteki

Dlaczego czytelnia?

Teraz książek nie można wypożyczać, a jedynie czytać na miejscu. Na nowo zgromadzony księgozbiór jest własnością Galerii. Czytelnia ma być wytchnieniem dla klientów podczas zakupów oraz miejscem wyciszenia. Nowe zasady są proste: wybierasz książkę, siadasz wygodnie i zanurzasz się w lekturze. Zanim klient wyjdzie z czytelni musi odłożyć książkę na jedną z półek.

W ramach drugiego życia biblioteki otwarto także wcześniej niedokończoną antresolę. Chętnych na czytanie nie brakuje, tym bardziej, że można tu też pracować i napić się kawy.

mikrobiblioteki lustrobiblioteki mikrobiblioteki lustrobiblioteki
mikrobiblioteki lustrobibliotekiv