spot_img

Święto komiksów w bibliotekach

Najpierw się czyta komiksy, a potem książki (…), później zaś mniej się czyta komiksów, a pożera książki – to idealne stwierdzenie na dzisiejszą datę. Obchodzimy Międzynarodowe Święto Publicznego Czytania Komiksów. Do akcji włączyły się biblioteki, które podają nowości komiksowe, ale także całe menu komiksożercy!
Najpierw się czyta komiksy, a potem książki (…), później zaś mniej się czyta komiksów, a pożera książki – Grzegorz Rosiński, polski rysownik i autor komiksów.

Z okazji Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów Mediateka MBP w Opolu zaprasza do smakowania komiksów na świeżym powietrzu. Komiksowe menu podaje nowości komiksowe, komiksową czytelnię przed biblioteką, konkursy z nagrodami, sklepik z komiksami i gadżetami [źródło].

komiks

komiks

Wszystkich miłośników czytania komiksów zachęca też Miejska Biblioteka im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu. W programie prezentacja komiksów będących w zbiorach biblioteki, głośne czytanie komiksów oraz warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, m.in. tworzenie własnych postaci komiksowych z pianki plastycznej i robienie komiksu z wydzieranki [źródło].

Do Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów przyłącza się Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie odbędzie się czytanie komiksów na żywo, warsztaty plastyczne, giełda gier i komiksów, malowanie twarzy. Zapraszają także Biblioteka Miejska w Wieluniu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim.

komiks komiks

Interesujesz się grafiką cyfrową, lubisz nowinki techniczne i komiksy? Zapisz się do Akademii Komiksu w Bibliotece Śląskiej! Bezpłatne zajęcia będą odbywały się od 8 do 12 września 2014 r. Podczas 10-godzinnego kursu będzie można poznać możliwości tabletów graficznych. To nie tylko okazja do zdobycia nowych umiejętności i otrzymania okolicznościowego certyfikatu, ale też do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy komiks [źródło].

O idei święta można przeczytać w tym artykule.

Źródło zdjęć: 12345.