spot_img

Wypożycz drona z biblioteki!

Książki, czasopisma, gry, audiobooki i wiele innych zbiorów, których nie można porównać do tych wypożyczanych w Bibliotece Uniwersytetu Południowej Florydy. Od niedawna każdy student może bowiem wypożyczyć latającego drona. Studenci są zachwyceni i okrzyknęli bibliotekę najlepszą na świecie, a same drony przyczyniają się do kreatywnych badań.

Studenci z Uniwersytetu Południowej Florydy twierdzą, że mają najlepszą bibliotekę na świecie. Wszystko za sprawą usługi wypożyczeń latających dronów typu Phantom 2 Vision. Na razie w zbiorach biblioteki znalazły się dwie sztuki – wyceniane łącznie na około 3 tys. dolarów. By wypożyczyć drona nie możemy użyć zwykłej karty bibliotecznej. Każdy ze studentów zobowiązany jest do uczestnictwa w specjalnym kursie obsługi drona. By nowa technologia nie była jednak użyta w niewłaściwych celach np. łamiących ochronę prywatności pracownicy biblioteki ściśle kontrolują i nadzorują wszystkie sytuacje podczas których dron jest użytkowany.

Drony są ciekawym urządzeniem, służą nie tylko do zabawy, ale również do nauki. Urządzenia te przydadzą się m. in. studentom architektury do spoglądania na różne budynki z wysokości, wszystko dzięki nagrywającej kamerze zamontowanej na dronie. Dodatkowo technologia ma posłużyć do realizacji projektów cyfrowych lub obserwacji, a nawet do przeprowadzenia zajęć lotniczych.

Coraz bardziej popularna technologia w Stanach Zjednoczonych ma zaciekawić studentów do badań nad różnym aspektami, niezależnie od studiowanego kierunku.

W Bibliotece Uniwersytetu Południowej Florydy można wypożyczyć także kamery wideo, mikrofony lub skorzystać z jednego z 50 nowoczesnych komputerów. Pracownicy biblioteki twierdzą, że technologia ułatwia naukę i osiąganie sukcesów, a więc jest kluczem do poszerzania wiedzy.

roboty

Może drony będą przydatne w samej bibliotece i będą podawać książki każdemu czytelnikowi? Kto wie…

Zobacz także bibliotekę, która wypożycza narzędzia

Więcej informacji na news.usf.edu.
Źródło zdjęć: 1, 2, 3.