Roboty w bibliotece!

Roboty mogą sprawdzić się nie tylko przy budowie maszyn, sprzątaniu czy ułatwianiu pracy, ale mogą też zastąpić ludzi, w tym bibliotekarzy. W jednej z amerykańskich bibliotek zatrudniono właśnie roboty, które potrafią nawet Tai  Chi.

Biblioteka Publiczna w Westport w stanie Connecticut zatrudniła dwa roboty o imieniu Nancy i Vincent.

Roboty potrafią mówić, gestykulować, chodzić, tańczyć, a nawet walczyć Tai Chi oraz grać w piłkę nożną. Odpowiadają na pytania, rozpoznają twarze, a także podnoszą się samodzielnie przy upadku.

Roboty posiadają 24 stawy, które im pozwalają naśladować człowieka. Użytkownicy biblioteki mogą nauczyć się kodowania w jeżyku Python, by zaprogramować roboty do wykonywania różnych czynności.

O innowacyjnych technologiach w bibliotekach można przeczytać także: