Kultura ludowa i tradycyjna 2024 – wyniki odwołań programu MKiDN

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpatrzył odwołania w ramach naboru do programu „Kultura ludowa i tradycyjna”.

Kultura ludowa i tradycyjna

Celem programu jest wspieranie zjawisk związanych ze spuścizną kultur tradycyjnych, transformacjami (przekształceniami i przemianami) poszczególnych elementów oraz współczesnymi kontekstami ich występowania.

Przyznane dofinansowania w ramach odwołań

(instytucja – zadanie/projekt – kwota, według kolejności najwyższej dotacji)

• Zobacz listę bibliotek, które otrzymały dofinansowanie w trybie konkursowym
  • Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie – Laubzekiny – zauważając i chroniąc detale dawnej architektury drewnianej na Żuławach – 20 000,00 zł
  • Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie – Tkackie wątki – warsztaty tkackie i wystawa w 100. rocznicę urodzin artystki Barbary Hulanickiej – 20 000,00 zł

Jeżeli Twoja biblioteka znajduje się w strukturach innej instytucji kultury, a nie ma jej na liście powyżej, sprawdź szczegółowe wyniki.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie gov.pl/web/kultura.