Przyznane dofinansowania w ramach programu „Kultura ludowa i tradycyjna” 2024

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dofinansowania w programie „Kultura ludowa i tradycyjna”. Łącznie prawie 6,1 mln zł na dofinansowanie 106 projektów. Na liście rankingowej znalazło się kilka bibliotek. Odwołania można składać do 7 marca 2024 roku.

Kultura ludowa i tradycyjna

Celem programu jest wspieranie zjawisk związanych ze spuścizną kultur tradycyjnych, transformacjami (przekształceniami i przemianami) poszczególnych elementów oraz współczesnymi kontekstami ich występowania.

Przyznane dofinansowania

(instytucja – zadanie/projekt – kwota, według kolejności najwyższej dotacji)

• Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie – Tradycja pokłonu feretronów podczas pielgrzymek na Kalwarię Wejherowską – ochrona i wzmacnianie tradycji – 100 000,00 zł
  • Biblioteka Miejska w Łodzi – Ludowe podwórka z przytupem! – 20 000,00 zł
  • Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej – Mistrz Tradycji Janina Kukuczka – warsztaty szycia „nogawic istebniańskich” – 20 000,00 zł (zadanie 9)
  • Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk – Warsztaty śpiewu tradycyjnego z Ewą Grochowską – 20 000,00 zł (zadanie 9)

Jeżeli Twoja biblioteka znajduje się w strukturach innej instytucji kultury, a nie ma jej na liście powyżej, sprawdź szczegółowe wyniki.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie gov.pl/web/kultura.