Biblioteki w małych miejscowościach są „szalenie cennymi instytucjami”

W czwartek 22 czerwca 2023 roku minister kultury i dziedzictwa narodowego odwiedził bibliotekę w Przysietnicy – filię Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu. O wizycie rozpisują się lokalne media. Podczas niej minister wspominał również o programach i akcjach wspierających czytelnictwo, takich jak Mała książka – wielki człowiek, Dyskusyjne Kluby Książki czy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

– Biblioteki pełnią w tej chwili funkcję domów kultury i w małych miejscowościach są szalenie cennymi instytucjami. Dlatego tak bardzo staramy się budować tego rodzaju obiekty. To jest coś więcej niż biblioteka – to nowoczesna i przestronna przestrzeń pełniąca funkcję centrum życia kulturalnego – powiedział prof. Piotr Gliński minister kultury i dziedzictwa narodowego [źródło].

Więcej o bibliotece w filmie i w cyklu Nowe biblioteki.

Źródło zdjeć: PiMGBP Stary Sącz