Podaruj książkę ukraińskim dzieciom. Wesprzyj zbiórkę

Instytut Książki przekazał do wojewódzkich bibliotek publicznych 7000 egzemplarzy książek dla dzieci i młodzieży od pięciu ukraińskich wydawców. Pomóż nam dokonać kolejnych zakupów i wesprzyj zbiórkę. Wystarczy, że wpłacisz dowolną kwotę, nawet symboliczną złotówkę. W ten sposób możesz sprawić radość dzieciom z Ukrainy. Na koncie jest już 10 tys. złotych.

Instytut sprowadził książki z pięciu zaprzyjaźnionych oficyn: Wydawnictwa Starego Lwa, Wydawnictwa Apriori, Wydawnictwa Urbino, Wydawnictwa Książki XXI Wieku i Wydawnictwa Astrolabe. To pozycje przeznaczone dla dzieci i młodzieży, czyli dla tych, którzy dziś najbardziej potrzebują wsparcia i kontaktu z rodzimą kulturą. Dzięki temu oferta polskich bibliotek publicznych zostanie uzupełniona o tytuły w języku ukraińskim, a dzieci z Ukrainy będą mogły korzystać nieodpłatnie z dostępu do publikacji w ich języku ojczystym. Zobacz film poświęcony akcji.

Dołącz do akcji „Serce dla Ukrainy”!

Źródło zdjęć: Instytut Książki