Biblioteki sercem z Ukrainą. Tak pokazują swoją solidarność!

Kolejne biblioteki pokazują swoją solidarność z Ukrainą. W ramach akcji „Serce dla Ukrainy” osoby przybyłe z Ukrainy do Polski mogą zobaczyć, że biblioteki są dla nich miejscem, w którym znajdą pomoc, uzyskają potrzebne informacje, nauczą się nowych rzeczy, zintegrują się z lokalną społecznością lub po prostu miło spędzą czas.

Dołącz do akcji „Serce dla Ukrainy”!

Zachęcamy wszystkie biblioteki do włączenia się do akcji „Serce dla Ukrainy”. Wystarczy wywiesić serca w widocznym miejscu (oknach, drzwiach, regałach, przy ladzie, w czytelniach). Swoje zdjęcia i materiały można nadsyłać na adres b.morawiec@lustrobiblioteki.pl. Zostaną one opublikowane w specjalnej galerii zdjęć na stronie lustrobiblioteki.pl.

Grafiki do wykorzystania (także online)

Zobacz galerie zdjęć

#SolidarnizUkrainą – bezpłatne materiały i inspiracje dla bibliotekarzy

By wspomóc bibliotekarzy w zakresie dostosowania oferty bibliotecznej do nowych użytkowników, także osób przybywających z Ukrainy, Lustro Biblioteki uruchomiło serwis #SolidarnizUkrainą.

W serwisie znajdziesz: