spot_img

Praca, praca czeka! Ile może zarobić bibliotekarz?

Dziś kilka wybranych ofert pracy z województwa mazowieckiego.

Nauczyciel bibliotekarz poszukiwany jest w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku. Przedstawiono bardzo dokładnie zakres obowiązków i wymagania. Wynagrodzenie od 2 949 do 4 046 zł oraz dodatek za wysługę lat i motywacyjny. Praca w okresie od marca do czerwca 2022 roku.

Biblioteka Narodowa ogłosiła pięć naborów. Na jedno z poniższych stanowisk można aplikować do końca lutego. Wynagrodzenie zasadnicze od 3 400 zł (młodszy bibliotekarz) do 5 500 zł (starszy kustosz).

  • Młodszy bibliotekarz / Starszy kustosz do katalogowania publikacji z zakresu sztuki
  • Młodszy bibliotekarz / Starszy kustosz do katalogowania książek z zakresu kulturoznawstwa
  • Młodszy bibliotekarz / Starszy kustosz do katalogowania publikacji z zakresu politologii 
  • Młodszy bibliotekarz / Starszy kustosz do katalogowania publikacji z zakresu ekonomii
  • Młodszy bibliotekarz / Starszy kustosz do katalogowania publikacji z zakresu historii

Dwa stanowiska pracy czekają w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. W pierwszym – na młodszego bibliotekarza –wymagane są m.in. cechy osobowościowe niezbędne do bezpośredniej pracy z czytelnikiem i gotowość do pracy zgodnie z harmonogramem dyżurów. Wynagrodzenie zasadnicze od 3 300 zł, dodatek stażowy, premia motywacyjna i „13”. By aplikować na stanowisko bibliotekarza trzeba mieć doświadczenie zawodowe co najmniej 2 lata doświadczenia pracy w bibliotece naukowej lub 5 lat w bibliotekach innego typu. Wynagrodzenie zasadnicze od 3 700 zł oraz wskazane powyżej benefity.

Kilka ofert dalej jest aktualnych w Głównej Bibliotece Lekarskiej. Do wyboru: konserwator, specjalista ds. muzealnych / inwentaryzator zbiorów, pracownik opracowania zbiorów i specjalista ds. archiwalnych. Brak widełek płacowych.

W Warszawie pracę można znaleźć w bibliotece wojewódzkiej (Bibliotekarz w Dziale Starych Druków i Rękopisów), Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Praga-Południe. Z kolei w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego wymagana jest umiejętność realizacji zadań pod presją czasu, jednocześnie dokładność i cierpliwość. Nie podano widełek płacowych.

Stażysty/praktykanta w charakterze pracownika kultury/bibliotekarza bez nałogów (co podkreślono w ofercie) poszukuje Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie. Szczegółowych wymagań nie podano, staż bezpłatny. Oferowana jest m.in. możliwość realizacji własnych pomysłów.

Zobacz szczegóły wszystkich ofert pracy!


Źródło zdjęć: freepik.com