Pieniądze dla bibliotek na popularyzację tradycji kulturowych i języka ojczystego

Narodowe Centrum Kultury prowadzi dwa nabory do programów dotacyjnych. Do zdobycia od 10 tys. złotych do nawet 100 tys. złotych. Wnioski mogą składać biblioteki publiczne, ale pozostałe typy bibliotek mogą nawiązać partnerstwa z innymi instytucjami, by zdobyć fundusze.

EtnoPolska 2022

• Cel: Rozwijanie działań z zakresu edukacji regionalnej oraz popularyzacja materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Podejmowane inicjatywy mogą bezpośrednio nawiązywać do tradycji kulturowych, inspirować się nią, jak również ukazywać je we współczesnych kontekstach.
  • Dofinansowanie: od 10 000 złotych do 100 000 złotych
  • Wkład własny: 5%
  • Termin złożenia wniosku: 17 stycznia 2022
  • Szczegóły
  • Biblioteki, które otrzymały dofinansowanie w ubiegłym roku

Ojczysty – dodaj do ulubionych

• Cel: Kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, budowanie kompetencji językowych oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym poprzez realizację projektów popularyzujących wiedzę o języku.
  • Dofinansowanie: od 10 000 złotych do 75 000 złotych
  • Wkład własny: 10%